بخش آب و فاضلاب
1391/08/14 10:25:00
استاندار تهران:
طرح فاضلاب تهران بزرگترین و سنگین‌ترین پروژه عمران شهری کشور است
هم‌اکنون چهار هزار و 300 کیلومتر از 9 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب تهران به طور کامل انجام شده است و سه هزار کیلومتر دیگر نیز در دست اجراست که با توجه به انشعاب‌ها، شبکه، نوع عملیات و حجم آن، بزرگترین و سنگین‌ترین پروژه عمران شهری در کشور محسوب می‌شود.

استاندار تهران گفت: طرح فاضلاب تهران، بزرگترین و سنگین‌ترین پروژه عمران شهری کشور است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، "مرتضی تمدن" در جریان بازدید از پروژه‌ها و تاسیسات عمده شرکت آب و فاضلاب استان تهران، اظهار داشت: با تلاش مدیران و کارکنان شرکت آبفای استان تهران در دو سال اخیر، هم‌اکنون نیمی از جمعیت تهران زیر پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب قرار گرفته‌اند که رقم امیدوارکننده‌ای است.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون چهار هزار و 300 کیلومتر از 9 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب تهران به طور کامل انجام شده است و سه هزار کیلومتر دیگر نیز در دست اجراست که با توجه به انشعاب‌ها، شبکه، نوع عملیات و حجم آن، بزرگترین و سنگین‌ترین پروژه عمران شهری در کشور محسوب می‌شود.
استاندار تهران همچنین در بازدید از طرح قمر بنی‌هاشم (ع)، خاطرنشان کرد: این طرح که در واقع طرح جامع آبرسانی تهران است، با 180 کیلومتر لوله‌گذاری در اندازه‌های مختلف و با هزینه‌ای معادل پنج هزار میلیارد ريال در حال اجراست که با پایان یافتن آن، گام بلندی در جهت پایداری و یکسان ‌سازی کیفیت و کمیت آب در تهران برداشته می‌شود.
وی ادامه داد: افق این طرح 30 ساله بود که با همت و برنامه‌ریزی آبفای استان تهران، طی پنج سال به پایان خواهد رسید و در پایان برنامه پنجم توسعه، شاهد بهره‌برداری از این طرح خواهیم بود.
 

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah