بخش آب و فاضلاب
1391/08/06 17:53:00
هشدار شرکت آب و فاضلاب استان قم به مشترکان:
اجباری در خرید تجهیزات کاهنده مصرف آب نیست
شرکت آب و فاضلاب قم هیچگونه ارتباط کاری با شرکت‌هاي عرضه کننده ادوات کاهنده مصرف آب و شرکت های مشابه ندارد و مسئولیتی در قبال محصولات اين شرکت ها چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ هزینه ای عهده دار نخواهد بود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه اجباری در خرید تجهیزات کاهنده مصرف متوجه مشترکان نیست، گفت: این شرکت مسئولیتی در قبال محصولات شرکت های تولید و توزیع کننده ادوات کاهنده مصرف آب عهده دار نخواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد کربلایی ابراهیمی" با اشاره به تماس های مکرر شرکت های فروشنده ادوات كاهنده مصرف ‌آب از خارج از استان با شهروندان قمی درخصوص اجباری بودن خرید محصولات آن شرکت ها با تایید وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب و سردرگمی مردم در این رابطه، افزود: شرکت آب و فاضلاب قم هیچگونه ارتباط کاری با شرکت‌هاي یاد شده و مشابه ندارد و مسئولیتی در قبال محصولات اين شرکت ها چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ هزینه ای عهده دار نخواهد بود.
وی همچنین درخصوص شایعه های مطرح شده از سوی بازاریابان شرکت های فروشنده لوازم کاهنده مصرف در خصوص افزایش قیمت آب در آینده نزدیک که با انگیزه فروش محصولات شرکت های مزبور عنوان می شود، تاکید کرد: هرگونه تغییر در تعرفه های آب فقط از طریق سازمان هدفمندی یارانه ها و از رسانه ملی و سایر رسانه ها اعلام خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه استفاده از شیرآلات و تجهیزات کاهنده مصرف به میزان قابل توجهی در کاهش مصرف و هزینه های خانوار تاثیر گذار است، اظهار داشت: هیچ اجباری از سوی وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب در استفاده از این تجهیزات وجود ندارد.
وی افزود: شهروندان در صورت لزوم می توانند شیرآلات و ادوات کاهنده مصرف مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر سطح شهر خریداری کنند و فریب افراد سودجو را نخورند.
کربلایی در پایان تصریح کرد: روش های صرفه جویی در مصرف آب بارها توسط مسئولان و کارشناسان مربوطه اعلام شده است و مردم می توانند از این روش ها در راستای مدیریت مصرف آب استفاده کنند.

  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: fallah