بخش آب
1391/03/01 15:29:00
مدير مركز ملي مطالعات و تحقيقات باروري ابرها خبر داد:
نصب آزمايشي فاز نخست آزمايشگاه فيزيك ابر در ايران
فاز نخست اين آزمايشگاه با عنوان كنترل كيفي مواد باروري، كيفيت مواد مورد استفاده در عمليات باروري ابرها را مورد آزمايش قرار مي‌دهد كه اين امر تاثير زيادي در بحث بومي‌سازي باروري ابرها در كشور دارد.

مدير مركز ملي مطالعات و تحقيقات باروري ابرها از نصب و راه اندازی آزمايشي فاز نخست آزمايشگاه فيزيك ابر در ايران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مهدي جواديان‌زاده" گفت: اين آزمايشگاه با تامين اعتبار از سوي معاونت فناوري رياست جمهوري، طراحي و نظارت كارشناسان داخلي مركز ملي مطالعات و تحقيقات باروري ابرها و ساخت پيمانكار خصوصي در محل دانشگاه يزد نصب و راه‌اندازي شده است.
وي افزود: فاز نخست اين آزمايشگاه با عنوان كنترل كيفي مواد باروري، كيفيت مواد مورد استفاده در عمليات باروري ابرها را مورد آزمايش قرار مي‌دهد كه اين امر تاثير زيادي در بحث بومي‌سازي باروري ابرها در كشور دارد.
مدير مركز ملي مطالعات و تحقيقات باروري ابرها با اشاره به فعاليت آزمايشگاه‌هاي فيزيك ابر در ساير كشورها، بيان كرد:‌ در زمان حاضر اين آزمايشگاه در كشورهاي سوريه، چين و روسيه در حال فعاليت است كه آزمايشگاه فيزيك ابر ايران توانايي رقابت با اين نمونه‌ها را دارد.
وي ابراز امیدواری كرد: با تكيه بر توان داخلي و بهره‌گيري از تجربه های موجود در كشورمان در بخش باروري ابرها، كارهاي تحقيقاتي خوبي را در اين محيط انجام دهيم.


  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah