بخش آب
1391/03/01 13:33:00
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر داد:
آغاز فروش اوراق مشاركت طرح هاي برق آبي
اين اوراق با عامليت شعب منتخب بانك سپه، با نرخ سود 20 درصد و دوره مشاركت چهار ساله در سراسر كشور عرضه مي شود.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از آغاز فروش اوراق مشاركت طرح هاي برق آبي از امروز (اول خردادماه 91) خبر داد.
مهندس "سیدمحمدرضا رضازاده" امروز (دوشنبه) در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، گفت: اوراق مشاركت طرح هاي مهم برق آبي از ابتداي خردادماه جاري (امروز) به مدت يك هفته به فروش مي رسد.
وي افزود: اين اوراق با عامليت شعب منتخب بانك سپه، با نرخ سود 20 درصد و دوره مشاركت چهار ساله در سراسر كشور عرضه مي شود.
وي ادامه داد: همچنين اگر كسي تصميم داشته باشد پيش از پايان دوران مشاركت، اوراق را بازخريد كند، سامانه بانكي بلافاصله نسبت به بازخريد اقدام مي كند.
رضازاده تصريح كرد: اين اوراق در سال نخست با سود 18 درصد و در سال هاي بعد 5/19 درصد و تا پايان دوره شامل سود 20 درصد است.
وي ارزش اوراق مشاركت طرح هاي مهم برق آبي را دو هزار و 330 ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: اين اوراق، ادامه اوراقي است كه وزارت نيرو از سال گذشته مجوز آن را داشته است.
وي افزود: نكته قابل توجه اين است كه اين اوراق در طرح هايي عرضه مي شوند كه به زودي به بهره برداري مي رسند و در آمدهاي ناشي از بهره برداري از اين طرح ها به چرخه اقتصادي كشور وارد مي شود.
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از طرح گتوندعلیا به عنوان يكي از طرح هاي حاضر در اوراق مشاركت ياد كرد و گفت: در چند روز آينده دو واحد نخست نيروگاهي اين سد وارد مدار بهره برداري مي شود.
وي طرح سد و نيروگاه سياه بيشه را از ديگر طرح هاي حاضر در اوراق مشاركت طرح هاي برق آبي دانست و گفت: اين پروژه نيز در سال جاري به طور كامل به بهره برداري مي رسد.
رضازاده سد سيمره را نيز جزو طرح هاي اوراق مشاركت معرفي كرد و گفت: در زمان كنوني آبگيري اين سد انجام شده است و در صورتي كه آب به رقوم نيروگاه برسد، واحد نخست آن راه اندازی مي شود.
وي همه اين طرح ها را طرح هاي مهم زير بنايي كشور در بخش آب و صنعت برق آبي دانست و تصريح كرد: همه اين طرح ها نزديك به بهره برداري هستند و بلافاصله اين سرمايه گذاري بازگشت خود را در چرخه اقتصادي نشان خواهد داد.


  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah