بخش آب و فاضلاب
1391/07/26 18:20:00
از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری صورت گرفت؛
نصب 2750 انشعاب فاضلاب در استان قم
30 میلیارد ریال اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب تخصیص یافته و هزینه شده و پنج میلیارد و 500 میلیون ریال نیز از محل تعهد وزارت نیرو هزینه شده است و مابقی اعتبار نیز در سال جاری تخصیص خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: تاکنون از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم، بیش از پنج کیلومتر شبکه فرعی فاضلاب اجرا و دو هزار و 750 فقره انشعاب فاضلاب نصب شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "عبدالحمید توکلی بینا" با گرامیداشت سالگرد سفر مقام معظم رهبری به قم، اظهار داشت: این سفر منشا خیر و برکت فراوانی برای مردم این شهر شد و قطعا در تاریخ قم ماندگار خواهد ماند.
وی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای رسیدگی به مناطق محروم، خاطرنشان کرد: در همین راستا مصوبه ای در خصوص اجرای شبکه فاضلاب در منطقه نیروگاه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به قم به تصویب رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به تخصیص 60 میلیارد ریال به اجرای این پروژه، اظهار داشت: به سرعت برنامه ریزی و اجرای مصوبه سفر مقام معظم رهبری به قم پیگیری شد و تاکنون از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.
وی با بیان اینکه 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و 20 میلیارد از محل تعهد وزارت نیرو برای اجرای شبکه های فاضلاب تا درب منازل مصوب شده بود، یادآور شد: 30 میلیارد ریال اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب تخصیص یافته و هزینه شده و پنج میلیارد و 500 میلیون ریال نیز از محل تعهد وزارت نیرو هزینه شده است و مابقی اعتبار نیز در سال جاری تخصیص خواهد یافت.
وی همچنین از انعقاد قراردادهای مختلف جهت لوله گذاری و نصب انشعاب ها خبر داد و با اشاره به میزان پیشرفت این پروژه، گفت: تاکنون بیش از پنج کیلومتر شبکه فرعی فاضلاب اجرا و دو هزار و 750 فقره انشعاب فاضلاب نصب شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در پایان با قدردانی از همکاری شورای شهر و شهرداری قم به ویژه شهرداران مناطق 2، 3 و 6 شهری و صبر و شکیبابی شهروندان این مناطق در اجرای این پروژه، ابراز امیدواری کرد: با اجرای کامل شبکه فاضلاب در منطقه نیروگاه و نصب انشعاب های آن، شاهد افزایش سطح سلامت و ارتقای سطح بهداشت عمومی در این منطقه باشیم.

  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: fallah