بخش آب و فاضلاب
1391/07/30 15:53:00
معاون مهندسي و توسعه شركت آبفار چهارمحال و بختياري خبر داد:
پيشرفت 40 درصدي نخستين تصفيه خانه فاضلاب روستايي چهارمحال و بختياري
پيشرفت 40% اولين تصفيه خانه فاضلاب روستايي استان چهارمحال و بختياري در روستاي هوره از توابع بخش سامان در شهرستان شهركرد

معاون مهندسي و توسعه شركت آب و فاضلاب روستايي استان چهارمحال و بختياري از پيشرفت 40 درصدی نخستين تصفيه خانه فاضلاب روستايي اين استان در روستاي هوره از توابع بخش سامان در شهرستان شهركرد خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "تورج احمدپور" با اشاره به اتمام عمليات بتن ريزي سازه هاي بيولوژيكي، كلر زني، ‌تغليظ لجن، آشغالگير، دانه گير و ...، گفت: عمليات اجرايي تصفيه خانه فاضلاب روستاي هوره در ارديبهشت ماه سال جاري در زميني به مساحت 5000 مترمربع آغاز شد و تاكنون بيش از 40 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
وی سامانه کنونی جمع آوري فاضلاب در روستاي هوره را 80 درصد به صورت چاه جذبي، 15 درصد استفاده از انباره تعفن و پنج درصد با استفاده از معابر عمومي اعلام کرد و گفت: با احداث اين تصفيه خانه توسط شبكه 15 كيلومتري، فاضلاب به صورت بهداشتي جمع آوري، هدايت و تصفيه مي شود.
وی جمعيت روستاي هوره را 2834 نفر در قالب 795 خانوار اعلام كرد و افزود: بر اساس مطالعه انجام گرفته، اين طرح براي افق جمعيت سال 1420 و براي 3867 نفر طراحي و اجرا خواهد شد.
وي اعتبار پیش بینی شده براي پروژه مذكور را 23 ميليارد ريال عنوان کرد و اظهار داشت: تاكنون حدود 13 ميليارد ريال آن تخصيص داده شده است.
روستاي هوره با 1910 متر ارتفاع از سطح آب هاي آزاد در حاشيه رودخانه زاينده رود در شهرستان شهركرد و در فاصله 54 كيلومتري شهر شهركرد مركز استان چهارمحال و بختياري قرار دارد.

  • خبرنگار: فرشاد متقي
  • منتشر کننده: fallah