بخش آب و فاضلاب
1391/07/25 14:37:00
در نیمه نخست امسال صورت گرفت؛
لایروبی بيش از 770 كيلومتر شبكه فاضلاب در خوزستان
در سال 90 از شبکه های فاضلاب شهرهای استان خوزستان 55 میلیون مترمکعب فاضلاب جمع آوری شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان از شستشو و لایروبی بيش از 770 كيلومتر از شبكه فاضلاب شهرهاي این استان در نیمه نخست سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلی صنیعی نژاد" اظهار داشت: به منظور حفظ سلامت ساکنان شهرهای خوزستان، جلوگیری از چالش های زیست محیطی و پیشگیری از شیوع بیماری های میکروبی ناشی از آلودگی فاضلاب شهری، اکیپ های عملیاتی اداره های آبفا در شهرستان ها همچون سال های گذشته نسبت به شستشو و لایروبی کردن خطوط شبکه دفع فاضلاب اقدام کردند.
وی با بیان اینکه عمليات لایروبی براساس برنامه زمانبندي شده و با نظارت مستمر كارشناسان مديريت فاضلاب شهري انجام می شود، میزان لایروبی شبکه های اصلی و فرعی فاضلاب شهرهای استان در شش ماهه نخست سال جاری را 772 كيلومتر عنوان کرد.
وی اظهار داشت: همچنین در شش ماهه نخست سال جاری، نسبت به پاكسازي 10 هزار و 515 مورد منهول فاضلاب شهرهاي مختلف استان اقدام شد.
وی تاکید کرد: تعداد 182 ایستگاه پمپاژ فاضلاب در سطح شهرهای استان نیز لایروبی شده است.
صنیعی نژاد طول کل شبکه فاضلاب در دست بهره برداری شهرهای خوزستان را یکهزار و 966 کیلومتر و تعداد مشترکان فاضلاب زیرپوشش خدمات آبفای استان را 192 هزار و 192 مشترک اعلام کرد.
براساس این گزارش، در سال 90 از شبکه های فاضلاب شهرهای استان خوزستان 55 میلیون مترمکعب فاضلاب جمع آوری شده است.

  • خبرنگار: آمنه مهربان
  • منتشر کننده: fallah