بخش آب و فاضلاب
1391/07/22 16:13:00
با برآورد اولیه 5/2 میلیارد ریال؛
بارندگی به 11 پروژه آبرسانی در بهشهر و گلوگاه مازندران خسارت زد
مبلغ اولیه خسارت وارده حدود دو میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است که احتمال افزایش آن نیز می رود.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بهشهر و گلوگاه در استان مازندران گفت: بر اثر بارش شدید باران و طوفان که از دقایق اولیه صبح امروز (شنبه) در شهرستان های بهشهر و گلوگاه به وقوع پیوست، 11 پروژه آبرسانی روستایی در این شهرستان ها دچار خسارت شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "ناصر عبدی" اظهار داشت: بر اثر شدت بارندگی و وقوع سیلاب، به تاسیسات آبرسانی روستایی مجتمع های یخکش، غریب محله، متکازین و پروژه های تیرتاش، سراج محله، تیله نو، پاسند، آسیابسر، شهیدآباد، وزوار و محمد آباد با 27 روستای زیرپوشش خسارت هنگفتی وارد شد.
وی افزود: تاکنون بخشی از خطوط انتقال و شبکه توزیع آبرسانی روستایی و بهسازی چندین دهنه چشمه در شهرستان های بهشهر و گلوگاه تخریب شده و در زمان حاضر آب شرب این مناطق به دلیل وقوع سیلاب گل آلود است.
به گفته وی، مبلغ اولیه خسارت وارده حدود دو میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است که احتمال افزایش آن نیز می رود.
وی با اشاره به اعزام اکیپ گروه اتفاقات و اکیپ ستاد بحران به منطقه، گفت: از دقایق اولیه آغاز بارش، این دو اکیپ با تجهیزات لازم در مناطق خسارت دیده مستقر شده و مشغول رفع خرابی ها و شکستگی لوله ها هستند.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بهشهر و گلوگاه آمار و اطلاعات دقیق خسارت سیل و گزارش تکمیلی را به آینده موکول کرد.
براساس این گزارش، تاسیسات آبرسانی در دو روستای چورت و لالیم شهرستان ساری نیز بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب خسارت دید که اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

  • خبرنگار: محمد اسلامی
  • منتشر کننده: fallah