بخش آب و فاضلاب
1391/07/19 16:15:00
مديرعامل شركت آبفاي خوزستان خبر داد:
الزام اجراي مدیریت HSE در پروژه های آب و فاضلاب خوزستان
پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب با توجه به تدوین دستورالعمل ارزیابی HSE پیمانکاران در مرحله مناقصه و اجراي پروژه، ملزم به ارایه HSE-PLAN به کارفرما پیش از آغاز کار می‌شوند و بر این اساس، نمی توانند در مقابل رعایت اصول HSE، اعتراض مالی و ... داشته باشند.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان خوزستان از الزام مدیریت بهداشت، ايمني و محيط زيست (HSE) در اجراي طرح ها و پروژه های اين شركت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلي صنيعي نژاد" با بیان اینکه از این پس هنگام آغاز کار پیمانکار و عقد قرارداد، یک نشست توجیهی در زمینه HSE و انتظارهای کارفرما در دفتر HSE برگزار و مستندهای مورد نیاز و راهنمایی‌های لازم به پیمانکار ارایه می‌شود، افزود: در واقع، از اين پس HSE بخش مشخصی از ویژگی های فنی پیمان است.
وی اظهار داشت: پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب با توجه به تدوین دستورالعمل ارزیابی HSE پیمانکاران در مرحله مناقصه و اجراي پروژه، ملزم به ارایه HSE-PLAN به کارفرما پیش از آغاز کار می‌شوند و بر این اساس،  نمی توانند در مقابل رعایت اصول HSE، اعتراض مالی و ... داشته باشند.
رييس هيات مديره شركت آبفاي خوزستان افزود: اين دستورالعمل در مرحله مناقصه نيز پیمانکار را موظف مي كند تمامی بار مالی مورد نیاز برای رعایت این اصول را پیش بینی کند.
وي در ادامه یادآور شد: وظیفه شرکت آب و فاضلاب ایجاد تسهیلات و خدمات مطلوب براي شهروندان است و پیمانکاران نیز مانند کارفرما وظيفه دارند در حین اجراي پروژه ها، به سلامتی و بهداشت شهروندان متعهد باشند.
براساس این گزارش، از مزایای مدیریت بهداشت، ايمني و محيط زيست می توان به حفظ و ارتقای سلامت كاركنان، به حداقل رساندن حوادث و بیماری ها و آثار سوء زیست محیطی، افزایش بهره وری، ارتقاي کیفیت، حفظ و حراست از تجهيزات و تاسيسات شركت و ... اشاره کرد.

  • خبرنگار: آمنه مهربان
  • منتشر کننده: fallah