بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1394/08/10 13:38:00
دیدار وزير نيرو با وزير اقتصاد، رسانه و نيروی ايالت بايرن آلمان؛
همکاري شرکت‌هاي ايراني و آلمانی با رفع موانع بانکی آغاز می‌شود
يکي از توافق‌هايي اين بود که شرکت‌هاي ايراني و آلماني به‌صورت مشترک در بازارهاي منطقه حضور پيدا کنند و اين هم به نفع شرکت‌هاي ايراني و هم به نفع شرکت‌هاي آلماني خواهد بود.
وزير نيرو گفت: در بسياري از موارد تفاهم‌نامه‌هايي بين شرکت‌هاي ايراني و آلماني تنظيم شده و چنانچه موانع انتقال سرمايه بين بانک‌ها مرتفع شود، مفاد تفاهم‌نامه‌ها عملياتي خواهد شد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، "حميد چيت‌چيان" ظهر امروز (يکشنبه) در حاشيه ديدار با "ايزه آيگنر" وزير اقتصاد، رسانه و نيروی ايالت بايرن آلمان که در ساختمان ستادي وزارت نيرو برگزار شد، با بيان اين مطلب اظهار داشت: موسسات و شرکت‌هاي ايراني و شرکت‌هاي ايالت بايرن آلمان به‌صورت سنتي همکاري‌هاي گسترده‌اي با هم داشته‌اند؛ امروز هم تعداد قابل توجهي از نمايندگان شرکت‌هاي آلماني در جلسه حضور داشتند و آمادگي خود را به منظور گسترش همکاري با جمهوري اسلامي تاکيد کردند.
وی با اشاره به اينکه در ديدار امروز زمينه‌هاي گسترش همکاري ها در خصوص صنعت آب و برق مطرح شد، افزود: در این دیدار پروژه‌هاي متعدد نيروگاهي و انتقال تکنولوژي و پروژه‌هاي تصفيه‌خانه‌هاي آب مورد گفتگو قرار گرفت و اميدواريم با رفع موانع بانکي اين قراردادها اجرايي شود.
وي ادامه داد: يکي از توافق‌هايي اين بود که شرکت‌هاي ايراني و آلماني به‌صورت مشترک در بازارهاي منطقه حضور پيدا کنند و اين هم به نفع شرکت‌هاي ايراني و هم به نفع شرکت‌هاي آلماني خواهد بود.
وزير نيرو با بيان اينکه کارهاي کارشناسي مربوط به همکاري‌هاي شرکت‌هاي داخلي و آلماني در گذشته انجام شده است، گفت: در بسياري از موارد تفاهم‌نامه‌هايي نيز تنظيم شده و چنانچه موانع انتقال سرمايه بين بانک‌ها مرتفع شود، مفاد تفاهم‌نامه‌ها عملياتي خواهد شد.
در ادامه وزير اقتصاد رسانه و نيرو ايالت بايرن آلمان نيز با ارزيابي مثبت از نتيجه مذاکرات با وزير نيروگفت: امروز با يک هيات بلند پايه از ايالت "باواريا" با وزير نيرو ملاقات کرديم و خوشحاليم که با طرح مباحث موردعلاقه طرفين، زمينه هاي گسترش همکاري اقتصادي بين جمهوري اسلامي و بايرن افزايش خواهد يافت.
خانم " ايزه آيگنر" با بيان اينکه بازار ايران فرصت خوبي براي عرضه خدمات آلمان است، گفت: هيات آلماني در حوزه‌هاي مختلف آب، برق، فاضلاب، شبکه‌هاي هوشمند با وزير نيرو مذاکراتي داشتند و در نهايت به نتيجه مطلوبي رسيديم که اين همکاري‌ها مي‌تواند به‌صورت گسترده ادامه يابد.
آيگنر ادامه داد: تعداد زيادي از هيات همراه ما شرکت‌هاي بزرگ پيشرو در سطح جهاني هستند و در کنار آنها شرکت‌هاي کوچک و متوسط نيز وجود دارند که قسمت عمده اين شرکت‌ها روابط ديرينه با شرکت‌ها و مجموعه‌هاي ايراني دارند و شرکت‌هاي آلماني جديد نيز بسيار تمايل دارند تا هرچه زودتر همکاري‌هاي خود را با شرکت‌هاي ايراني آغاز کنند.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: