بخش برق
1394/07/27 19:40:00
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي خبر داد:
نيروگاه‌سازهای بزرگ ژاپن در راه بازار برق ایران
چنانچه ژاپنی‌ها بتوانند پروژه‌هاي داخلي را به صورت کامل با بهره 2 تا 3 درصد و بازپرداخت اقساط 12 ساله پس از راه‌اندازي نيروگاه، فاينانس کنند، حاضر هستيم پروژه‌هاي تا سقف 5 ميليارد دلار را به آنان واگذار کنيم.
مديران سه شرکت بزرگ نيروگاهي ژاپن شامگاه امشب (دوشنبه) برای مذاکره درباره نحوه حضور در بازار برق با معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي ديدار کردند.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "هوشنگ فلاحتيان" در حاشیه ديدار با مديران شرکت‌هاي ماروبنی (Marubeni Power System)، هیتاچی (Hitachi ) و میتسوبیشی (Mitsubishi) در ساختمان ستادي وزارت نيرو با بيان اين مطلب که، مديران اين شرکت ها آمادگي خود را براي ساخت نيروگاه‌هاي حرارتي و سيکل ترکيبي در ايران اعلام کرده اند اظهار داشت: بحث تعهدات کاري و خدمات پس از فروش براي ما بسيار حائز اهميت است.
وي با بيان اينکه مردم ايران و مسئولين به جامعه ژاپن علاقمند هستند و تمايل دارند بتوانند با مشارکت با شرکت هاي ژاپني در ساخت نيروگاه ها از تجربيات آنان استفاده نمايند، افزود: در صورتي‌که اين شرکت‌ها آمادگي 100 درصدي فاينانس پروژه‌هاي ايراني را داشته باشند، از اينکار استقبال خواهيم کرد.
فلاحتيان ادامه داد: ژاپني‌ها انسان‌هاي پر تلاش، سخت کوش، مودب و باتجربه و بسيار مسئوليت پذير هستند و چنانچه بتوانند پروژه‌هاي داخلي را به صورت کامل با بهره 2 تا 3 درصد و بازپرداخت اقساط 12 ساله پس از راه‌اندازي نيروگاه، فاينانس کنند، حاضر هستيم پروژه‌هاي تا سقف 5 ميليارد دلار شامل احداث نيروگاه و استفاده از تجهيزات در پست‌هاي 63 و 230 کيلوولت را به آنان واگذار کنيم.
یکی از مديران ژاپني نيز ضمن ابراز خوشنودي از اين ملاقات اعلام کرد: رضايتمندي مشتري براي ما از اهميت زيادي برخوردار است و در صورت توافق و همکاري متعهد مي‌شويم وظيفه خود را به بهترين شکل ممکن انجام داده و تحت هيچ شرايطي قصوري در ارايه خدمات پس از فروش نداشته باشيم.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: