بخش آب و فاضلاب
1391/07/09 17:33:00
مدیر اداره آب و فاضلاب شوشتر خبر داد:
اختصاص 280 میلیارد ریال برای اصلاح شبکه آب فرسوده شوشتر
این اعتبار قرار است در دو منطقه مرکز شهر شوشتر و منطقه بلیتی هزینه شود و در هفته‌های آینده حفاری‌های سراسری برای اجرای این پروژه‌ها آغاز خواهد شد.

مدیر اداره آب و فاضلاب شوشتر از اختصاص 280 میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه آب فرسوده شهر شوشتر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا بنیادی" اظهار داشت: از محل فروش اوراق مشارکت در استان خوزستان، اعتبار بسیار خوبی برای اصلاح شبکه شهرها در نظر گرفته شده است که سهم شهرستان شوشتر از این اعتبار بیش از 280 میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه اختصاص این اعتبار در دو بخش خواهد بود، افزود: این اعتبار قرار است در دو منطقه مرکز شهر شوشتر و منطقه بلیتی هزینه شود و در هفته‌های آینده حفاری‌های سراسری برای اجرای این پروژه‌ها آغاز خواهد شد.
مدیر اداره آبفای شوشتر با بیان اینکه شوشتر از نظر تولید آب هیچ مشکلی ندارد، افزود: شوشتر هیچ مشکلی در تولید آب ندارد بلکه مشکل این شهر در ذخیره آب بود که این مشکل نیز برطرف شده است.
وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی برای تأمین 100 درصد آب مردم شهرستان شوشتر از چاه برنامه‌ریزی شده و این مهم نیز ماه‌هاست که محقق شده است.
بنیادی افزود: در برخی از مناطق شهری بیش از 40 درصد آب مورد استفاده مردم از رودخانه تأمین می‌شد اما برای تبدیل این وضعیت به شرایط استاندارد، برنامه‌ریزی و این مهم محقق شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه آب این شهر از نظر بهداشتی نیز مشکلی ندارد، تصریح کرد: آب مورد استفاده در سطح شهر شوشتر از نظر بهداشتی روزانه بررسی و میزان کلرزنی انجام شده در آب شهری کنترل می‌شود.
وی تأکید کرد: در شرایط کنونی آب مورد نیاز مردم در سطح شهرستان از طریق چاه‌های فلمن تأمین می‌شود که از نظر کیفیت در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

  • خبرنگار: آمنه مهربان
  • منتشر کننده: fallah