بخش عمومي
1391/07/08 12:57:00
مدیرعامل یک شرکت خصوصی خبر داد:
خودکفایی ایران در تولید لوله های کامپوزیتی
اين لوله‌ها در مصارف آب، نفت، پتروشيمي، گاز، زهکشي، ميعان های گازي، کشاورزي، پل‌هاي زير گذر و پروژه‌هاي دريایي به کار مي‌روند.

مديرعامل شرکت دنا صنعت ياسوج از خودکفایی جمهوری اسلامی ایران در تولید لوله های کامپوزیتی آبرسانی خبر داد.
"بهرام باقری" در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به تولید لوله های کامپوزیتی آبرسانی در شرکت دنا صنعت یاسوج، اظهار داشت: این براي نخستين بار در خاورميانه است که لوله‌هاي کامپوزيت با الياف شيشه و با قطر چهار هزار میلیمتر توليد می شود.
وی درخصوص کابرد این لوله ها، گفت: اين لوله‌ها در مصارف آب، نفت، پتروشيمي، گاز، زهکشي، ميعان های گازي، کشاورزي، پل‌هاي زير گذر و پروژه‌هاي دريایي به کار مي‌روند.
وي تصريح کرد: این شرکت یکی از طراحان بزرگ اشتغال زايي در کشور بوده که توانسته است برای نخستين بار در خاورمیانه لوله‌هاي کامپوزيت را تولید کند.
وی با بیان اینکه فناوری تولید این لوله در اختیار سه کشور آلمان، ترکیه و آمریکاست، ادامه داد: در زمان حاضر، در کشور تنها این مجتمع تولیدی و صنعتی توانایی تولید این نوع لوله را دارد که این شرکت در صورت حمایت دولت، برای صادرات این نوع لوله به دیگر کشورها از آمادگی کامل برخوردار است.
وي درخصوص افزایش ظرفیت تولید این شرکت، خاطرنشان کرد: این شرکت در نظر دارد با خريد 40 خط توليدي فاز دو از آلمان، توليد خود را از 85 هزار تن در سال به 100 هزار تن برساند.

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah