بخش آب
1391/07/05 16:44:00
با اخذ حكم قضايي صورت گرفت؛
تخريب ساخت و ساز غيرمجاز در بستر رودخانه شاه چاي شهريار
اين تخريب در راستاي اجراي قانون توزيع عادلانه آب و نيز حفاظت از رودخانه و منابع آب استان صورت مي گيرد و هر فرد يا سازماني در هر جايگاهي كه باشد بر اساس قانون با او برخورد خواهد شد.

مدير امور منابع آب جنوب غرب استان تهران (شهرستان شهريار) از تخريب بازار روز شهرداري صبا شهر واقع در بستر رودخانه شاه چاي شهريار به وسعت 300 مترمربع خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "حسن زحمتكش" گفت: بازار روز شهرداري صباشهر با مساحتي افزون بر 300 مترمربع در بستر رودخانه شاه چاي احداث شده و چندين بار تغيير كاربري داده بود.
وي با تشريح تخريب اين بازار روز، اظهار داشت: اين تخريب از روز گذشته (سه شنبه) با دستور دادستان شهرستان شهريار و با همكاري نيروي انتظامي منطقه آغاز شد و تخريب بخش هاي باقيمانده از بنا، ‌مصالح ساختماني و جمع آوري ماشين آلات نيز امروز توسط كاركنان امور منابع آب و همكاري بسيار خوب شهرداري مذكور اجرايي شد.
زحمتكش با تاكيد بر لزوم حضور به موقع، حساسيت ويژه و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز و ساخت ساز در حريم و بستر رودخانه هاي زیرپوشش شركت آب منطقه اي تهران، افزود: ‌اين تخريب در راستاي اجراي قانون توزيع عادلانه آب و نيز حفاظت از رودخانه و منابع آب استان صورت مي گيرد و هر فرد يا سازماني در هر جايگاهي كه باشد، بر اساس قانون با او برخورد خواهد شد.
وي همچنين تصريح كرد: پيش از اين بر اساس صورتجلسه منعقد شده بين امور منابع آب شهرستان و شهرداري، مهلت 14 روزه اي به شهرداري صباشهر جهت جمع آوري تجهيزات و ماشين آلات اين بازار روز داده شده بود كه اين مدت تا يك ماه به طول انجاميد و در نهايت با همكاري شهرداري تخريب از روز گذشته آغاز شد.
مدير امور منابع آب شهريار با هشدار نسبت به خطرهای ناشي از ساخت و ساز در بستر رودخانه ها، گفت: ساخت و سازهايي همچون بازار روز صباشهر كه در بستر رودخانه صورت مي گيرد، افزون بر خطر تخريب ناگهاني سازه در اثر وقوع سيلاب، با ايجاد بند، سبب انحراف جريان رودخانه و آسيب هاي جاني و مالي به شهر مي شود و از اين نظر يك خطر جدي محسوب مي شود.
براساس این گزارش، اين تخريب با همكاري و مساعدت دفتر حقوقي شركت آب منطقه اي تهران و طرح جلوگيري از آلودگي آب شرب تهران انجام شد.

  • خبرنگار: سید بهنام اخوت پور
  • منتشر کننده: fallah