بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1394/06/19 14:52:00
مديرکل دفتر توسعه صادرات و خدمات فني و مهندسي وزارت نيرو:
حجم معاملات اقتصادي با کشور عمان گسترش مي‌يابد
کشور عمان از شرکت‌هاي ايراني که در حوزه سدسازي و نيروگاه‌هاي برق آبي فعاليت دارند دعوت به همکاري کرد.
مدير کل دفتر توسعه صادرات و خدمات فني و مهندسي وزارت نيرو گفت: با توجه به مشکلات موجود در عمان، وزير شوراهاي منطقه‌اي و منابع آب کشور پادشاهي عمان از شرکت‌هاي ايراني براي حضور گسترده در آن کشور دعوت کرده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "بهرام نظام‌الملکي" امروز (پنجشنبه)‌ در ديدار "احمدبن محمد الشحي" وزير شوراهاي منطقه‌اي و منابع آب کشور پادشاهي عمان با نمايندگان شرکت‌هاي ايراني در ساختمان ستادي وزارت نيرو، با بيان اين مطلب که با توجه به مشکلات موجود در عمان، وزير شوراهاي منطقه‌اي و منابع آب کشور پادشاهي عمان از شرکت‌هاي ايراني براي حضور گسترده در آن کشور دعوت نموده است، اظهار داشت: حجم معاملات اقتصادي با کشور عمان گسترش مي‌يابد.
وي ادامه داد: در اين جلسه که با حضور تشکل‌هاي عمده آب کشور، متشکل از رسته آب انجمن شرکت‌هاي پيمانکاري و جامعه مهندسين مشاور ايران و انجمن شرکت هاي زير مجموعه آب و فاضلاب تشکيل شد، توانمندي و قابليت‌هاي شرکت‌هاي ايراني در حوزه آب و فاضلاب به هيات عماني عرضه شد.
مدير کل دفتر توسعه صادرات و خدمات فني و مهندسي وزارت نيروبا بيان اينکه، در اين جلسه هيات عماني با توانمندي و قابليت‌هاي شرکت‌هاي ايراني در طراحي سدهاي مختلف و صنعت پيمانکاري سد سازي ايران آشنا شد، ابراز داشت: با توجه به مشکلات زيادي که در کشور عمان در رابطه با بروز سيلاب و احداث نيروگاه هاي برق آبي وجود دارد قرار شد که کشور عمان از شرکت هاي ايراني که در حوزه سد سازي و نيروگاه هاي برق آبي فعاليت دارند دعوت به همکاري نمايد.
وي با بيان اين مطلب که روابط سياسي جمهوري اسلامي با کشور عمان در حد مطلوبي است، ولي متاسفانه در بخش اقتصادي ارتباطات ضعيفي بين ايران و عمان حاکم است، گفت: مراودات اقتصادي و تراز مالي در تمامي عرصه ها بين دو کشور کمتر از يک ميليارد دلار است.
نظام الملکي با اشاره به بازديد هيات عماني از سد و نيروگاه تلمبه ذخيره‌اي سياه بيشه، تصفيه‌خانه جنوب تهران و موسسه تحقيقات آب و آگاهي از سطح توانمندي شرکت هاي ايراني اظهار اميدواري کرد، از اين پس حضور شرکت هاي ايراني در کشور عمان گسترش يابد.
وي با توجه به مراودات سياسي و تفاهم بين المللي موجود بين دو کشور اظهارداشت: دو طرف تمايل دارند روابط در عرصه اقتصادي نيز بين دو کشور ارتقا يابد.
مدير کل دفتر توسعه صادرات و خدمات فني و مهندسي وزارت نيرو اضافه کرد: با اظهار تمايل "احمد بن محمد الشحي" وزير شوراهاي منطقه اي و منابع آب کشور پادشاهي عمان براي حضور گسترده شرکت هاي ايراني در آن کشور و‌ با فراهم شدن اين بستر، حجم مراودات اقتصادي در پروژه هاي سد سازي و طرح ها و سامانه هاي انتقال آب کشور عمان به رقم قابل توجهي افزايش خواهد يافت.
وزير شوراهاي منطقه اي و منابع آب کشور پادشاهي عمان نيز قول داد شرايطي را فراهم کند تا در کمترين زمان ممکن براي شرکت هاي ايراني که قرار است با کشور وي همکاري نمايند ويزا صادر شود.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: