بخش هدفمندي يارانه ها
1394/06/15 16:09:00
با حضور بیش از 1000 کودک لرستانی؛
جشنواره نقاشی "نجات آب" در خرم آباد برگزار شد
هدف از اجرای این پروژه ارتقای آگاهی‌های عمومی و فراهم آوردن بستر و سرمایه اجتماعی مناسب برای طرح است.
جشنواره نقاشی با موضوع نجات آب و همکاری جهاد دانشگاهی، شهرداری، محیط زیست در پارک زیبا کنار خرم آباد با هدف ترویج فرهنگ صرف‌جویی در مصرف آب برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "نادر مختاری" معاون حفاظت و بهره‌برداری و رئیس طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی استان اظهار داشت: این جشنواره به‌منظور اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و آموزش با حضور بیش از 1000 نفر از کودکان رده زیر سه سال، سه تا هفت سال و هفت تا ده سال برگزار شد که مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفت.
مختاری بیان داشت: چالش‌های مختلفی در زمین آب‌های زیرزمینی و سطحی پیش آمده که همین امرموجب شده تا طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های سطحی و زیرزمینی به عنوان اولویت اصلی وزارت نیرو در حوزه آب در سال جاری دنبال شود.
معاون حفاظت و بهره برداری گفت: به سرانجام رسیدن این اقدامات مستلزم سرمایه و زیر بنای فرهنگی _ اجتماعی مناسب است تا هم هزینه اقدامات فیزیکی را کاهش دهد و هم مشارکت بدنه جامعه را در این اقدامات فراهم آورد و در نهایت با سازماندهی گروه‌های مردمی و بهره‌برداران تضمین پایداری متعادل این منابع در دراز مدت فراهم آید.
وی در خصوص پروژه اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی طرح احیا گفت: هدف از اجرای این پروژه ارتقای آگاهی‌های عمومی و فراهم آوردن بستر و سرمایه اجتماعی مناسب برای طرح است.
این مقام مسئول اضافه کرد: هدف نهایی برنامه‌های آموزش، اطلاع رسانی، فرهنگ‌سازی و ظرفیت‌سازی، فراهم آوردن بستر و سرمایه اجتماعی و سازماندهی و سمت و سو دادن به آن به منظور اصلاح روند مصرف در بخش کشاورزی و بازگرداندن تعادل به آب‌های زیرزمینی و تضمین پایداری آن می‌باشد.
 
  • خبرنگار: فرهاد ظهراب
  • منتشر کننده: