بخش هدفمندي يارانه ها
1394/06/15 16:06:00
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس خبر داد:
طرح‌های فاضلاب در اولویت برنامه‌های بخش آبفای استان فارس
خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهرها علاوه بر ارتقای سطح بهداشت محیط زیست در بخش کشاورزی و صنعت نیز مورد استفاده است که با استفاده از پساب تصفیه‌خانه‌ها می‌توان نیازهای آبی این بخش‌ها را مرتفع نمود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: اقدام‌های بخش آب و فاضلاب فارس بر اساس رویکرد وزارت نیرو مبنی بر توسعه طرح‌های فاضلاب در شهرهای کشور تعریف شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهندس محمدعلی قلندری" رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس در حاشیه نشست خود با معاونین، مدیران ستادی بخش فاضلاب، نمایندگان مجری طرح‌های فاضلاب و مدیران 7 شهر دارای طرح فاضلاب، ضمن اشاره به سرمایه‌گذاری کلان دولت در بخش فاضلاب شهرها اظهار داشت: با توجه به تاکید ویژه وزارت نیرو و رویکرد شرکت آبفای استان فارس بر اجرای طرح‌های جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب به منظور ارتقای سطح بهداشت و حفظ منابع آب موجود و محیط زیست استان فارس، انتظار آن را داریم که شهروندان فهیم استان با خرید به موقع انشعاب فاضلاب علاوه بر کمک به شرکت آبفا فارس برای ارائه خدمات مطلوب‌تر، در حفظ منابع آب و بهداشت محیط زیست نیز سهیم باشند.
قلندری در همین راستا با اشاره به این مطلب که در حال حاضر انشعاب فاضلاب در شهرهای مرودشت، اقلید، جهرم، سپیدان،‌ نورآباد و استهبان در حال واگذاری است، اظهار داشت: خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در شهرها علاوه بر ارتقای سطح بهداشت محیط زیست در بخش کشاورزی و صنعت نیز مورد استفاده است که با استفاده از پساب تصفیه‌خانه‌ها می‌توان نیازهای آبی این بخش‌ها را مرتفع نمود.
وی تصریح کرد: توصیه ما به شهروندان این است که با توجه به آمادگی شرکت آبفا فارس جهت واگذاری انشعاب فاضلاب به شهروندان در اسرع وقت نسبت به خرید انشعاب فاضلاب در شهرهای مذکور اقدام فرمایند.
 
  • خبرنگار: کاوه ایروانی‌کشکولی
  • منتشر کننده: