بخش آب
1394/06/14 16:03:00
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان خبر داد:
وجود 8 هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان کردستان
تاکنون تعداد دو هزار و 80 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های آب در استان کردستان نصب شده که حدود یک هزار و 600 عدد آن در مناطق و دشت‌هاي ممنوعه نصب شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان از وجود 8 هزار حلقه چاه غیرمجاز در این استان خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، "اقبال شانظري" تعداد چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده در سراسر استان را حدود هشت هزار حلقه اعلام کرد که بیشترین تعداد آن در شهرستان سنندج حفاری شده است.
وی با اشاره به نامناسب بودن ذخایر آبی در استان و تأکید بر لزوم انسداد چاه‌های غیرمجاز مطابق مصوبات شوراي عالي آب كشور و دستورالعمل طرح احيا و تعادل‌بخشي منابع آب زيرزميني، اظهار داشت: از مجموع 8 هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان کردستان، از سال 85 تاکنون یک هزار و 730 حلقه چاه مسدود شده، برای 918 حلقه با تشکیل پرونده در دادگاه، حکم انسداد صادر شده و تعداد دو هزار و 205 حلقه نیز جهت صدور حكم انسداد به دادگاه معرفی شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان همچنین تعداد دستگاه‌های حفاری غیرمجاز متوقف شده در استان را 66 عدد اعلام کرد و با اشاره به تعداد کنتورهای هوشمند نصب شده بر روی چاه‌های آب استان گفت: تاکنون تعداد دو هزار و 80 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های آب در استان کردستان نصب شده که حدود یک هزار و 600 عدد آن در مناطق و دشت‌هاي ممنوعه نصب شده است و از اين حيث جزو استان‌هاي برتر در راستاي حفاظت از منابع آب زيرزميني و نصب كنتورهاي هوشمند هستيم.
وی درباره مزایای استفاده از کنتورهای هوشمند در چاه‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از کنتورهای هوشمند، می‌توان ضمن نظارت بر عملكرد پروانه بهره‌برداري صادره نسبت به رعايت الگوي كشت اقدام کرد.
  • خبرنگار: یوسف جعفري
  • منتشر کننده: