بخش آب و فاضلاب
1394/06/10 15:50:00
با حضور استاندار كردستان؛
پروژه خط انتقال فاضلاب حاشيه درياچه زريوار افتتاح شد
هدف از اجراي اين پروژه جمع‌آوري و انتقال فاضلاب ۷ روستاي حاشيه درياچه زريوار و هدايت آن به تصفيه‌خانه فاضلاب اين شهر است كه به منظور نجات بخشي درياچه توريستي زريوار و حفظ محيط زيست اين منطقه اجرا شده است.
پروژه افتتاح خط انتقال فاضلاب حاشيه درياچه زريوار مريوان با حضور استاندار كردستان و شماری از مسئولان استاني با اعتباري بالغ بر ۷ ميليارد تومان افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عليرضا تخت‌شاهي" در آيين افتتاح اين پروژه اظهار داشت: هدف از اجراي اين پروژه جمع‌آوري و انتقال فاضلاب ۷ روستاي حاشيه درياچه زريوار و هدايت آن به تصفيه‌خانه فاضلاب اين شهر است كه به منظور نجات بخشي درياچه توريستي زريوار و حفظ محيط زيست اين منطقه اجرا شده است.
وی در ادامه افزود: در ارتباط با جمع‌آوري و انتقال فاضلاب روستاهاي حاشيه زريوار برای حفظ سرمايه ارزشمند زريوار 17.5 كيلومتر خط انتقال اجرا شده است كه ۱۲ كيلومتر آن توسط شركت آبفا شهري و با تكميل آن به مقدار ۵/۵ كيلومتر توسط شركت آبفای روستايي، فاضلاب اين ۷ روستا به ميزان ۲۰۰۰ مترمكعب در شبانه روز به تصفيه‌خانه فاضلاب شهر مريوان هدايت و از ورود آن به درياچه جلوگيري مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد اجراي اين خط انتقال براي شركت آبفا كردستان بالغ بر ۲۲ ميليارد ريال هزينه در پي داشته است.
در ادامه زاهدي استاندار كردستان و مسئولان استاني و شهر مريوان از تصفيه‌خانه فاضلاب اين شهر بازديد و از نزديك در جريان روند تصفيه فاضلاب و سامانه تصفيه قرار گرفتند.
تخت‌شاهي در خصوص مشخصات تصفيه‌خانه فاضلاب شهر مريوان گفت: تصفيه‌خانه فاضلاب مريوان داراي سامانه لجن فعال با هوادهي ممتد و با ظرفيت تصفيه ۳۲ هزار مترمكعب در شبانه روز براي جمعيت ۲۱۰ هزارنفري شهر مريوان در افق طرح و با هدف زيست‌محيطي و جمع‌آوري و دفع بهداشتي فاضلاب اين شهر با اعتباري بالغ بر ۱۶۰ ميليارد ريال طراحي و اجرا شده است.

 
  • خبرنگار:
  • منتشر کننده: