بخش هدفمندي يارانه ها
1394/06/09 12:54:00
هم‌زمان با هفته دولت انجام شد؛
افتتاح 6 پروژه آب‌رسانی در روستاهای استان زنجان
روستای خلج ابتدا در محل دره و در مسیر سیلاب قرار داشت که برای رفاه حال روستاییان و دستیابی به امکانات رفاهی بیشتر به پیشنهاد اداره بنیاد مسکن به محل کنونی و کنار جاده انتقال یافته است.
هم‌زمان با هفته دولت 6 پروژه آب‌رسانی در روستاهای استان زنجان به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان در خصوص بهره‌برداری از این طرح‌ها اظهار داشت: احداث 13 هزار و 400 متر شبکه توزیع، 6 هزار و 750 متر خط انتقال، 2 باب احداث و تعمیر مخزن آب، احداث 2 باب ایستگاه پمپاژ و موتورخانه و حفر و تجهیز 80 متر چاه و ... با اعتباری بالغ بر 57 میلیارد و 895 میلیون ریال در سطح روستاهای شهرستان‌های ماهنشان، ایجرود، سلطانیه و خدابنده این طرح‌ها بوده است.
وی از مهمترین طرح‌های افتتاح شده که با حضور عبدالهی نماینده مردم شهرستان‌های ایجرود و ماهنشان در مجلس شورای اسلامی، جواد رحمتی، معاون عمرانی استانداری استان زنجان، صفری فرماندار شهرستان ماهنشان، مهانفر، مدیرعامل شرکت آبفار استان زنجان، لطفی مدیر امور آبفار شهرستان ماهنشان و مسئولان استانی و شهرستانی پروژه آب‌رسانی شهرک تازه تاسیس خلج از توابع شهرستان ماهنشان هم‌زمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.
وی با اعلام این خبر گفت: روستای خلج ابتدا در محل دره و در مسیر سیلاب قرار داشت که برای رفاه حال روستاییان و دستیابی به امکانات رفاهی بیشتر به پیشنهاد اداره بنیاد مسکن به محل کنونی و کنار جاده انتقال یافته است.
محمدحسین مهانفر افزود: با اتمام طرح آب‌رسانی روستای خلج، 140 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.
وی یادآور شد: برای اجرای طرح آب‌رسانی به روستای خلج اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 670 میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی استانی مصوب شده بود که مبلغ 4 میلیارد و 750 میلیون ریال آن تخصیص یافته است.
این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: احداث مخزن با حجم 200 مترمکعب و احداث خط انتقال به طول 1250 متر، حفر و تجهیز یک حلقه چاه به عمق 70 متر، احداث و تجهیز یک واحد ایستگاه پمپاژ، محوطه و حصارکشی به طول 600 مترمربع، احداث یک باب موتورخانه و .... جزو عملیات اجرایی پروژه مذکور بود.
 
  • خبرنگار: ثریه رضایی
  • منتشر کننده: