بخش آب
1391/07/03 14:59:00
دستيار ويژه ریيس جمهوری اعلام کرد:
سد و نیروگاه سیاه بیشه؛ نگینی درخشان در بين 1000 پروژه عمراني كشور
سد و نیروگاه سیاه بیشه نخستین نیروگاه تلمبه دخیره ای کشور است که در فاصله 125 کیلومتری شمال تهران و در مسیر جاده کرج - چالوس در استان مازندران در حال احداث است.

دستيار ويژه ریيس جمهوری گفت: در بين يكهزار پروژه عمراني كشور، سد و نيروگاه سياه بيشه همچون نگيني مي درخشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "علي اكبر محرابيان" در جريان بازديد از مراحل اجرایی پروژه سد و نيروگاه سياه بيشه، در نشستی در جمع كارفرما، مشاور و پيمانكاران اين طرح، از كارهاي انجام شده قدردانی كرد و اظهار داشت: پروژه سد و نيروگاه سياه بيشه در بين 1000 پروژه عمراني كشور همچون نگيني مي‌درخشد.
در اين بازديد، مهندس "فرامرز اخوان اصل" مجري طرح سد و نیروگاه سياه بيشه ضمن ارایه گزارشي از فعاليت هاي انجام شده و برنامه راه اندازي نيروگاه، با تشريح وضعيت منابع مالی، برخي از مشكلات موجود را برشمرد.
همچنين دستيار ويژه ریيس جمهوری و شماری از مديران بخش آب كشور، از مراحل اجرايي پروژه از جمله سد پايين، مغار نيروگاه در طبقه های ماشين هال، توربين، ژنراتور و شيرهاي كروي، مغار ترانس در طبقه های ترانس ها و باسداكت ها و همچنين موقعيت نصب حساس‌ترين قطعه های آبراهه (Compensator) بازديد كردند.
دستیار ویژه رییس جمهوری براي دسترسي به اهداف زماني پروژه قول مساعد در زمينه حمايت هاي لازم را داد.
سد و نیروگاه سیاه بیشه نخستین نیروگاه تلمبه دخیره ای کشور است که در فاصله 125 کیلومتری شمال تهران و در مسیر جاده کرج - چالوس در استان مازندران در حال احداث است.
این نیروگاه با ظرفیت 1000 مگاوات می تواند با کمک دو سد بالا و پایین خود افزون بر تولید برق به عنوان یک مصرف کننده بزرگ به تعادل شبکه برق کشور نیز کمک کند.
هم اکنون مراحل ساخت دو سد این طرح بزرگ به پایان رسیده است و نیروگاه آن نیز به زودی وارد مدار خواهد شد.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah