بخش آب
1391/07/03 13:36:00
مديرعامل شركت آب منطقه اي تهران:
آب سد اميركبير سالم و گوارا است
شركت آب منطقه اي تهران و وزارت نيرو تمام تلاش خود را مي كنند تا از ورود آلودگي به سدها جلوگيري شده و در نتيجه آب سالم و مناسب به دست مردم برسد.

مديرعامل شركت آب منطقه اي تهران گفت: آب سد امیرکبیر سالم و گواراست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "خسرو ارتقايي" امروز (دوشنبه) در آيين آغاز بهره برداری از فنس بوم سد اميركبير، اظهار داشت: چهار سد لار، طالقان، ماملو و اميركبير از اين طرح بهره خواهند برد كه سازه فنس بوم سد اميركبير به عنوان نخستين سد امروز به بهره برداری رسید.
وي گفت: ‌اين سازه از آلودگي هايي كه از سوي رودخانه هاي بالادست درياچه مي آيد، جلوگيري مي کند.
ارتقايي با بيان اينكه با روش بكار گرفته شده، آلودگي در پشت فنس بوم جمع آوري و از ورود آن به درياچه سد جلوگيري خواهد شد، اضافه كرد: شركت آب منطقه اي تهران و وزارت نيرو تمام تلاش خود را مي كنند تا از ورود آلودگي به سدها جلوگيري شده و در نتيجه آب سالم و مناسب به دست مردم برسد.
وي همچنين گفت:‌ آب شربي كه از محل سد اميركبير تامين مي شود، بسيار سالم و گوارا است.
مديرعامل شركت آب منطقه اي تهران با بیان اينكه در پايان هر هفته گردشگران به حاشيه رودخانه و سدها هجوم مي آورند، تاكيد كرد: در اين ايام بار آلايندگي رودخانه ها به دليل بي توجهي گردشگران بالا مي رود كه از مردم تقاضا دارم در اين زمينه هميار اين شركت در جلوگيري از ورود آلاينده ها به رودخانه باشند.
ارتقايي در زمينه طرح هاي شركت آب منطقه اي تهران در آينده به بهره برداری از طرح انتقال آب از سد تنظيمي كرج به تهران اشاره كرد و گفت:‌ پيش بيني مي شود كه اين طرح در نيمه نخست سال 92 به بهره برداري برسد.
به گفته وی، در زمان حاضر حفاري تونل انتقال به پایان رسيده و كار احداث تصفيه خانه طرح نيز در حال انجام است.

  • خبرنگار: سید بهنام اخوت پور
  • منتشر کننده: fallah