بخش آب
1391/07/02 16:52:00
مديرعامل شركت اب منطقه اي تهران خبر داد:
راه اندازي سامانه صدور فيش حق النظاره مشترکان چاه هاي استان تهران
یکی از اهداف مهم این سامانه، بهینه سازی نحوه پرداخت مشترکان است كه با ایجاد اين بانک نرم افزاری، فیش های صادر شده از اين پس حاوی شناسه قبض و اشتراک است و مشترك مي تواند از طریق شبکه شتاب بانكي مبلغ تعيين شده را پرداخت کند.

مديرعامل شركت آب منطقه اي تهران از راه اندازي سامانه صدور فيش حق النظاره مشترکان چاه هاي استان تهران خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "خسرو ارتقایی" گفت: به منظور آسانی در پرداخت حق النظاره مشترکان چاه هاي زیرپوشش شركت آب منطقه اي تهران، سامانه صدور فيش حق النظاره براي پرونده هاي حفاظت از منابع آب راه اندازي شد.
وی افزود: یکی از اهداف مهم این سامانه، بهینه سازی نحوه پرداخت مشترکان است كه با ایجاد اين بانک نرم افزاری، فیش های صادر شده از اين پس حاوی شناسه قبض و اشتراک است و مشترك مي تواند از طریق شبکه شتاب بانكي مبلغ تعيين شده را پرداخت کند.
وي روش پرداخت حق النظاره مشترکان را از اين روش، با دقت و اطمینان بيشتري در مقايسه با گذشته ذكر كرد و گفت:‌ تکمیل اطلاعات پایه چاه ها در این سامانه نرم افزاری از اهميت ويژه اي برخوردار است و بايد دقت شود تا ميزان مصرف آب مشترك مطابق پروانه بهره برداري مشخص شود.
معاون حفاظت و بهره برداری شركت آب منطقه اي تهران نیز اظهار داشت: پرداخت قبض ها از طریق سامانه یادشده، یکی از راه های آسان برای مشترکان و عملکرد مالی حق النظاره شركت است.
مهندس "مهدي فروغی" افزود: جهت راه اندازي نرم افزار و صدور فيش هاي حق النظاره، در بخش حفاظت، تمام پرونده های آب های زیر زمینی در تمامي شهرستانها بررسی و نسبت به صدور انواع مجوزها و برنامه هاي مختلف در اين زمينه گزارش گیری شد و در نهايت بر اساس آن، صدور فیش ها صورت گرفت.
فروغی ابراز امیدواری کرد: با استخراج کامل اطلاعات پرونده چاه ها،‌ بتوانیم مراحل تکمیلی و بهبود سامانه مکانیزه اين طرح را در دستور کار داشته باشیم.
ریيس اداره امور مشتركان و درآمد شركت آب منطقه اي تهران نیز زمان اجراي اين طرح را حدود 28 ماه ذكر كرد و گفت: بر اساس قراردادي كه بین شرکت آب منطقه ای تهران و بانک ملی ايران منعقد شده است، تمام اطلاعات وجوه واریزی به بانک، به امور مالي شرکت ارسال و در سامانه رایانه قابل اجرا و پيگيري خواهد بود.
"سعيد صالح" با بیان اينكه اين سامانه در زمان حاضر شامل حق النظاره چاه هاي زیرپوشش امور آب تهران بزرگ مي شود، تصريح كرد: پیش از این فیش های واریزی مشترکان به روش سنتي توسط امور مالی انجام مي شد كه با تامين تجهیزات لازم، نحوه پرداخت حق النظاره چاه ها از طریق این بانک نرم افزاری بهینه سازی و عملياتي شد.
به گفته صالح، هزينه طراحي و اجراي اين سامانه جديد در حدود 240 ميليون ريال بوده است.
وي راه اندازی بانك اطلاعاتي و سامانه حق النظاره مشتركان را در پرداخت آسان و سهل الوصول فيش ها قابل توجه دانست و افزود: به زودي ‌با تكميل بانك اطلاعات چاه ها، نسبت به صدور فيش هاي حق النظاره براي تمام مشتركان امورهاي آب تابعه استان تهران اقدام خواهد شد.
صالح در پايان اضافه كرد: با تكميل اطلاعات پستي مشتركان در سطح شهر و شهرستان هاي استان تهران و با انعقاد قرارداد بين شركت آب منطقه اي و پست جمهوري اسلامي ايران، مشتركان مي توانند فيش هاي صادره را از طريق پست در درب منزل دريافت و نسبت به پرداخت آن از طريق سامانه شتاب بانكي اقدام کنند.

  • خبرنگار: سپیده قوتی
  • منتشر کننده: fallah