بخش آب
1391/07/02 12:08:00
در نشست شورای آب وزارت نیرو مطرح شد؛
توصیه های وزیر نیرو در زمینه يكپارچه سازي شركت هاي آبفاي شهري و روستايي
خصوصي سازي، كوچك سازي و ادغام اگرچه بسيار با اهميت است، اما در اجرايي كردن اين موارد بايد به واقعيت ها نيز توجه شود.

وزير نيرو درخصوص یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری، توصیه هایی را به مدیران بخش آب و آبفای این وزارتخانه مطرح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجيد نامجو" امروز (يكشنبه) در نشست شوراي آب وزارت نيرو، بر لزوم توجه همه جانبه به روش هاي اجرايي يكپارچه سازي شركت هاي آبفاي شهري و روستايي تاكيد كرد.
وی گفت: خصوصي سازي، كوچك سازي و ادغام اگرچه بسيار با اهميت است، اما در اجرايي كردن اين موارد بايد به واقعيت ها نيز توجه شود.
وي با اشاره به تلاش های فراواني كه براي به دست آوردن روش هاي اجرايي يكپارچه سازي شركت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي صورت گرفته است، افزود: كار سنگينی در این زمینه انجام شده است تا يكپارچه سازي شركت هاي آبفاي شهري و روستايي صورت بگیرد اما با توجه به فضايي كه در شرايط كنوني در آن قرار داريم، بايد به واقعيت ها توجه ويژه اي شود.
وزير نيرو به نيروي انساني و زيان شركت هاي روستايي به عنوان چالش هاي يكپارچه سازي شركت هاي آبفاي شهري و روستايي اشاره كرد و گفت: چالش هاي نيروي انساني بايد به خوبي مشخص شده و روش تزريق كمك و جبران زیان شركت ها تعيين شود.
نامجو پيشنهاد برگزاري يك نشست ويژه براي بحث يكپارچه سازي شركت هاي آبفاي شهري و روستايي را مطرح كرد و گفت: اقدام های موثر و مفيدي در اين زمينه انجام شده است كه با توجه به شرايط خاص كشور، بايد ابهام های اين طرح برطرف شده و در صورت تاييد نهايي دستور ادامه كار مطرح شود.
نامجو همچنين بر لزوم فروش اموال و دارايي هاي مازاد، فروش اوراق مشاركت، قرارداد با سازمان حسابرسي براي تعيين بدهي پيمانكاران براي استفاده از خصوصي سازي، پيگيري فاينانس چين براي پيشبرد پروژه ها و استفاده از ظرفيت هاي قانوني براي خريد تضميني و اتمام كارها تاكيد كرد.
وي به كاهش شديد حجم مخزن سد زاينده رود اشاره كرد و گفت: از آن جايي كه به دليل شدت كاهش منابع آب، امكان كشت پاييز در پايين دست زاينده رود وجود ندارد بايد از هم اكنون زمينه سازی براي اين امر انجام شود.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah