بخش آب
1391/07/02 14:05:00
نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد؛
لزوم استفاده از تمام ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب
ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب نیازمند روش های نوین تبلیغی و بهره گیری از همه ظرفیت هاست و تا زمانی که حساسیت جدی افکار عمومی نسبت به ضرورت صرفه جویی و اهمیت آب در زندگی برای تک تک افراد جامعه ایجاد نشود، نمی توان انتظار داشت که مسایل حل شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، آیت الله "سیدکاظم نورمفیدی" در دیدار مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان و شماری از معاونان و مدیران این شرکت، تصریح کرد: باید اهمیت و ارزش حیاتی آب را با شیوه های مختلف برای مردم تبیین کرد.
وی افزود: ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب نیازمند روش های نوین تبلیغی و بهره گیری از همه ظرفیت هاست و تا زمانی که حساسیت جدی افکار عمومی نسبت به ضرورت صرفه جویی و اهمیت آب در زندگی برای تک تک افراد جامعه ایجاد نشود، نمی توان انتظار داشت که مسایل حل شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر مسئولان بیش از همه نسبت به صرفه جویی آب و اصلاح برخی مشکلات در این زمینه حساسیت بیشتری داشته باشند، مردم مساله صرفه جویی را جدی تر می گیرند.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان تصریح کرد: شکر گزاری نعمت آب فقط به زبان نیست بلکه صرفه جویی عملی توسط مردم و آماده سازی زیرساخت های لازم از جمله توسعه منابع آب، نمونه عملی شکر این نعمت الهی است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به سیمای کلی آب استان، عنوان کرد: عمده مصرف منابع آب استان با حدود 88 درصد متعلق به بخش کشاورزی است و این در حالی است که راندمان آن نیز پایین و کمتر از 31 درصد است.
مهندس "ایرج حیدریان" افزود: با توجه به مصرف بالای منابع آب در بخش کشاورزی، اصلاح الگوی کشت و بهینه سازی مصرف آب از برنامه های شرکت آب منطقه ای در جهت تعادل بخشی منابع آبی استان است.
وی گفت: از جمله اقدام های صورت گرفته توسط شرکت آب منطقه ای در بخش مدیریت آب های زیر زمینی، تغذیه مصنوعی و در بخش آب های سطحی سد سازی و احداث شبکه های آبیاری زهکشی است.
به گفته وی، در زمان حاضر 13 سد در حال بهره برداری داریم که براساس پیش بینی انجام شده در افق 1420 باید به 21 سد برسیم  و در این راستا سه سد در حال اجرا، دو سد آماده اجرا و سه سد در حال مطالعه قرار دارد.
وی اظهار داشت: طرح جامع آبرسانی به شهر گرگان در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت برنامه ریزی شده که برای فاز کوتاه مدت آن از سه محور والش آباد، سیاه تلو و فاضل آباد تعریف شده ضمن آنکه عملیات عمرانی دو محور والش آباد و سیاه تلو به پایان رسیده و فاضل آباد نیز در حال اجراست.

  • خبرنگار: زهرا خورشیدکلائی
  • منتشر کننده: fallah