بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1394/04/08 10:01:00
به منظور تسليم پيام دکتر روحانی به ریيس‌جمهور الجزایر:
وزير نيرو عازم الجزیره شد
مهندس "حميد چيت‌چيان" در این سفر پيام دکتر "حسن روحاني" رییس‌جمهور کشورمان را به "عبدالعزيز بوتفليقه " ریيس‌جمهور الجزاير براي حضور در سومين اجلاس سران عضو مجمع جهانی کشورهای صادرکننده گاز تسلیم خواهد کرد.
وزیر نیرو صبح امروز (دوشنبه) به منظور تسلیم پیام دعوت رییس جمهوری اسلامی ایران به رییس‌جمهور الجزایر و انجام دیدارهایی با مسئولان آب و برق این کشور، عازم الجزیره پایتخت الجزایر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حميد چيت‌چيان" در این سفر پيام دکتر"حسن روحاني" رییس جمهور کشورمان را به "عبدالعزيز بوتفليقه " ریيس‌جمهور الجزاير براي حضور در سومين اجلاس سران عضو مجمع جهانی کشورهای صادرکننده گاز تسلیم خواهد کرد.
وزير نيرو در این سفر دو روزه، علاوه بر رییس‌جمهور الجزایر،‌ با "عبدالمالک سلال" نخست وزير، وزير انرژي و معادن و وزير منابع آب این کشور ديدار خواهد داشت.
"همايون حائري" مشاور عالي وزير و رییس مركز پشتيباني صنايع آب و برق و توسعه صادرات، در این سفر وزیر نیرو را همراهي مي‌کند.
بر اساس این گزارش، اجلاس سران مجمع جهانی کشورهای صادر کننده گاز در آذرماه سال جاري با حضور سران 18 عضو کشورهاي صادرکننده گاز در تهران برگزار خواهد شد و موضوع‌های مختلف مرتبط با مجمع و وضعیت بازار جهانی گاز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
مجمع کشورهای صادرکننده گاز دارای 18 عضو اصلی و ناظر است که کشورهای ایران، روسیه، قطر، الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، لیبی، نیجریه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، پرو، امارات متحده عربی و عمان از اعضای اصلی این مجمع هستند و کشورهای هلند، قزاقستان، عراق و نروژ نیز به عنوان عضو ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز در این مجمع حضور خواهند داشت.
 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: