بخش آب
1391/06/29 16:07:00
از امروز صورت گرفت؛
آغاز فروش 4500 میلیارد ریال اوراق مشارکت سازمان آب و برق خوزستان
در اين دوره از فروش اوراق مشارکت، سازمان آب و برق خوزستان 4500 ميليارد ریال اوراق مربوط به طرح های سد، نیروگاه، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و آبرسانی به شهرها را با سود 20 درصد به فروش می‌رساند.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از آغاز فروش 4500 میلیارد ریال اوراق مشارکت این سازمان از روز چهارشنبه (امروز) خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "علیرضا رضانیا" تصریح کرد: این اوراق که مربوط به تعدادی از طرح های بزرگ آبی کشور است، از 29 شهریور ماه جاری به مدت یک هفته در سراسر کشور منتشر می شود.
وی افزود: در اين دوره از فروش اوراق مشارکت، سازمان آب و برق خوزستان 4500 ميليارد ریال اوراق مربوط به طرح های سد، نیروگاه، شبکه‌های آبیاری و زهکشی و آبرسانی به شهرها را با سود 20 درصد به فروش می‌رساند.
وی با بیان اینکه اوراق مذکور از طريق شعب منتخب بانك ملی به فروش خواهد رسید، اضافه کرد: این اوراق بی‌نام، قابل انتقال به غیر و معاف از مالیات هستند و همچنین پرداخت اصل و سود اوراق توسط بانک ملی ایران تضمین شده است.
وی با بیان اینکه افزون بر 70 درصد از محل درآمد این دوره از اوراق به طرح های بزرگ آبرسانی اختصاص خواهد یافت، افزود: فروش اوراق مذکور تاثیر بسزایی در به نتیجه رسیدن پروژه های ملی در دست اجرا خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از عموم مردم دعوت کرد با شرکت در این سرمایه گذاری سودآور، از مزایای این طرح اقتصادی بهره مند شوند.
سازمان آب و برق خوزستان با بیش از نیم قرن سابقه در فعالیت های عمران و آبادانی، یکی از بنگاه های اقتصادی بزرگ کشور محسوب می شود.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: fallah