بخش عمومي
1391/06/27 13:56:00
نماينده تام الاختيار وزير نيرو در مسكن مهر خبر داد:
آغاز عمليات اجرايي تصفيه خانه فاضلاب مسكن مهر پرند در آينده نزديك
تصفيه خانه مسكن مهر پرند تا پايان ماه جاري آماده كلنگ زني مي شود و در صورت تزريق منابع مالي، حدود سه سال ديگر به بهره برداري مي رسد.

نماينده تام الاختيار وزير نيرو در مسكن مهر از آغاز عمليات اجرايي تصفيه خانه فاضلاب مسكن مهر پرند در آينده نزديك خبر داد.
مهندس "ستار محمودي" امروز (دوشنبه) در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، اظهار داشت: تصفيه خانه مسكن مهر پرند تا پايان ماه جاري آماده كلنگ زني مي شود و در صورت تزريق منابع مالي، حدود سه سال ديگر به بهره برداري مي رسد.
وي درخصوص آخرين وضعيت عملكرد وزارت نيرو در طرح هاي مسكن مهر گفت: وزارت مسكن و شهرسازي براي سال 91 برنامه هايي را به وزارت نيرو داده است كه مشخص است در طول هر فصل چه طرح هايي به بهره برداري برسد.
وي ادامه داد: مجموع طرح هايي كه تا پايان سال به بهره برداري مي رسد، يك ميليون و 500 هزار واحد است.
محمودي گفت: براي اينكه وزارت نيرو نيز با طرح هاي ساخته شده هماهنگ و هم خوان باشد، اولويت هايي را برای شرکت های زیرمجموعه خود در سراسر کشور تعیین کرده و نشست هایی در مناطقی كه ناهماهنگي هايي وجود داشته، برگزار شده است.
نماينده تام الاختيار وزير نيرو در طرح هاي مسكن مهر، تصريح كرد: تمام واحدهايي كه تاکنون به بهره برداري رسيده است، به لحاظ آب و برق مشكل خاصي نداشته و ندارند و به لحاظ شبکه فاضلاب نيز قابل سكونت بوده و مشكلات آن ها به صورت كوتاه مدت حل شده است اما براي بلندمدت نيز بايد كار اساسي تري انجام شود.
وي افزود: پروژه هاي فاضلاب، طرح هاي زمان بري هستند و منابع مالي بيشتري نيز طلب مي كنند.
مشاور وزير نيرو اظهار داشت: به طور مثال احداث يك تصفيه خانه فاضلاب به شرط تامين منابع اعتباري، حدود سه سال زمان نياز دارد و طبيعي است كه پروژه مسكن مهري که ظرف يك سال و نيم به بهره برداري رسيده است، هنوز تصفيه خانه آن آماده نشده باشد.
محمودي اضافه كرد: زمان طولاني تري نياز است تا يك تصفيه خانه ساخته شود و اين امكان پذير نيست كه هم زمان با افتتاح يك طرح، فاضلاب آن نيز به بهره برداري برسد بنابراين ساخت تصفيه خانه در فازهاي بعدي ديده مي شود.
محمودي به پروژه پرند اشاره كرد و گفت: در طرح مسكن مهر پرند به تعداد واحدهايي كه به بهره برداري رسيده است و يا تا پايان شهريور به بهره برداري مي رسد (تعداد قابل توجهي آماده بهره برداري است)، بحث آب و برق آن به طور كامل انجام شده است و تصفيه خانه آن نيز پايان ماه جاري آماده كلنگ زني می شود و در صورت تزريق منابع مالي، حدود سه سال ديگر به بهره برداري مي رسد.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah