بخش عمومي
1391/06/27 10:58:00
قائم مقام وزیر نیرو تشریح کرد:
برنامه های وزارت نیرو برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی
درصد قابل توجهی از نیازهای صنعت آب و برق در داخل کشور تامین می شود و امکان ساخت قطعه ها و تهیه ابزارآلاتی که مورد نیاز صنعت آب و برق است، در داخل پیش بینی شده است.

قائم مقام وزیر نیرو با تشریح برنامه های این وزارتخانه برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: تحریم های غرب هیچ گونه خللی در پروژه های صنعت آب و برق پدید نیاورده است.
دکتر "علی ذبیحی" امروز (شنبه) در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم ها، گفت: در حوزه آب و برق تلاش شده است که تا جایی که امکان دارد، طرح ها و برنامه ها و پروژه های این وزارتخانه با توجه به امکانات داخل کشور برنامه ریزی شود و نیازهای خود را از منابع داخلی تامین کنیم.
وی ادامه داد: وزارت نیرو تلاش می کند از شرکت های داخلی در برنامه توسعه و پیشرفت پروژه ها استفاده کند.
وی درخصوص استفاده از بحث "اقتصاد مقاومتی" در مقابله با تحریم ها در بخش فعالیت های وزارت نیرو، اظهار داشت: وزارت نیرو با پیشگیری از انجام یک سری هزینه های غیرضروری که اولویت چندانی ندارند، توانسته است هزینه ها را کاهش دهد.
وی افزود: وزارت نیرو تمام تلاش خود را می کند از امکانات و منابع مالی داخلی این وزارتخانه مثل اموال مازاد و غیرضروری برای اجرای برنامه ها استفاده کند.
قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه وزارت نیرو باید راهبرد اقتصاد مقاومتی را اجرایی و عملیاتی کند، گفت: این وزارتخانه توانسته است با فروش اموال مازاد، پروژه های در حال ساخت را مدیریت کند تا بتوانیم از منابع داخلی و منابعی به جز منابع بودجه ای دولت برای پروژه های در حال ساخت تامین منابع کنیم.
ذبیحی در پاسخ به این سئوال که "تحریم ها به چه میزان در فعالیت های وزارت نیرو موثر بوده است؟"، گفت: درصد قابل توجهی از نیازهای صنعت آب و برق در داخل کشور تامین می شود و امکان ساخت قطعه ها و تهیه ابزارآلاتی که مورد نیاز صنعت آب و برق است، در داخل پیش بینی شده است.
وی افزود: شرکت های مختلف داخلی افزون بر اینکه محصولات مورد نیاز صنعت را می سازند، برای فروش کالاهای تولیدشده خود در رقابت با خارج از کشور نیز هستند.
قائم مقام وزیر نیرو تصریح کرد: در صنعت آب و برق مشکل خاصی در رابطه با تحریم ها نداشته و نداریم و تاکنون هم گزارش خاصی که منوط بر مشکل در رابطه با تحریم ها باشد، نداشته ایم.
وی ادامه داد: اغلب پروژه ها با روال همیشگی در حال پیشرفت است و تنها مشکل پروژه های ما تامین منابع مالی است که در صورت حل این مساله، مشکلی از بابت تحریم و اجناس خارجی نداریم.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah