بخش آب و فاضلاب
1391/06/20 10:19:00
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خبر داد:
برگزاری نخستین جشنواره توانمندی هاي بهره‌برداری در صنعت آب و فاضلاب
از تمامي تولیدکنندگان، مشاوران، پیمانکاران، متخصصان، محققان، صنعتگران و كارشناسان صنعت آب و فاضلاب دعوت مي‌شود آثار خود را در راستاي محورها و موضوع های تخصصی جشنواره حداكثر تا پایان شهریورماه جاری به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از برگزاری نخستین جشنواره و نمایشگاه توانمندی هاي بهره‌برداری در صنعت آب و فاضلاب خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "حمیدرضا تشیعی" با بیان اینکه نخستين جشنواره و نمایشگاه توانمندي‌هاي بهره‌برداري در صنعت آب و فاضلاب در دهه سوم آبان ماه 1391 در تهران برگزار می‌شود، افزود: اين جشنواره با هدف معرفی توانمندی‌ها و تولیدات داخلی، تبادل دستاوردهاي علمي و فني و ارج نهادن به تلاش‌هاي دست‌اندرکاران بخش بهره‌برداری صنعت آب و فاضلاب در گستره ملّي برگزار خواهد شد و آثار برگزیده، در بخش نمایشگاه به معرض عموم گذاشته خواهند شد.
تاکید بر معیارهای بهره برداری
دبیر این جشنواره در خصوص ضرورت برگزاری و محورهای اصلی آن گفت: به طور کلی پنج محور اصلی برای این جشنواره مشخص شده است که شامل پروژه‌های بهبود بهره‌برداری و ارتقا در سامانه‌های مورد بهره‌برداری، تجهيزات صنعتي توليد شده مرتبط با بهره‌برداری در داخل کشور، ابداع ها، اختراع ها و نوآوري (فرایند، نرم‌افزاري و سخت‌افزاري) در بهره‌برداری، طرح‌هاي پژوهشي (با هدف حل مشکلات بهره‌برداری در مقیاس صنعتی و نیمه ‌صنعتی) و كتاب (تاليف و ترجمه) مرتبط با موضوع های بهره‌برداری است.
رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره درخصوص شرايط و ضوابط شركت در جشنواره تاکید کرد: از تمامي تولیدکنندگان، مشاوران، پیمانکاران، متخصصان، محققان، صنعتگران و كارشناسان صنعت آب و فاضلاب دعوت مي‌شود آثار خود را در راستاي محورها و موضوع های تخصصی جشنواره حداكثر تا پایان شهریورماه جاری به دبيرخانه جشنواره ارسال کنند.
نوآوری و خلاقیت
وی افزود: ملاک‌هاي داوري آثار این است که ساخت داخل کشور باشند، ارتباط با بخش بهره‌برداری صنعت آب و فاضلاب داشته باشند و معیارهایی چون خلاقيت و نوآوری و کاربردي بودن درمورد آنها قابل ملاحظه باشد؛ همچنین محصول هایی که معرفی می‌شوند باید گواهي ثبت اختراع و گواهی تائید کیفیت محصول از مراجع ذیصلاح داشته باشند.
تشیعی اضافه کرد: محصولات و تولیدات در كميته داوري مورد بررسي قرار خواهد گرفت و آثاري پذيرفته مي‌شوند كه مشخصات كامل آنها مطابق فرم هاي مشخصات محصول و تولید و مشخصات فردي پژوهشگر ارسال شوند.
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در خصوص اینکه شرکت کنندگان از چه طریقی باید تمایل خود را برای حضور در این جشنواره اعلام کنند، گفت: تمام مستندها نظير اصل كتاب و گزارش طرح‌های مربوطه بايد به دبيرخانه ارسال شود و در صورتي كه اثر به صورت تجهیزات، تاسیسات، ابداع، ‌اختراع يا نمونه صنعتي باشد، فيلم و عکس دستگاه مربوطه و كاركرد آن نیز تهيه و در قالب لوح فشرده ارسال شود.
معرفی آثار برگزیده در بخش نمایشگاه
وی تصریح کرد: دبيرخانه جشنواره حداکثر تا یک هفته پس از دریافت اثر، وصول آن را به شركت‌كنندگان اعلام خواهد کرد و در غیر این صورت، متقاضيان مي‌توانند با دبيرخانه تماس حاصل کنند.
وی با اشاره به بخش های جانبی تصریح کرد: به موازات این جشنواره، نمایشگاهی از آثار برگزیده برپا خواهد شد ضمن آنکه در حاشیه این جشنواره، کارگاه‌های علمی - تخصصی برگزار خواهد شد.
وی از تمام افراد حقیقی و حقوقی که دارای توانمندی‌های لازم جهت برگزاری کارگاه به منظور ارایه دستاوردها و یا معرفی تولیدات خود باشند، دعوت کرد با تکمیل فرم ویژه‌ای که در وب سایت جشنواره وجوددارد، آمادگی خود را اعلام کنند.
وی ادامه داد: در این جشنواره بخش اهدای جوایز نیز خواهیم داشت که به برگزيدگان هر بخش جوايز نفيسي به همراه لوح سپاس و تنديس جشنواره اهدا خواهد شد.
به گفته وی، مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پایان شهریور ماه تمدید شده است و علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی http://www.iranabfa.ir مراجعه کنند.

  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah