بخش آب
1391/06/15 02:35:00
سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو اعلام کرد:
حضور 450 شرکت خصوصی صنعت آب در پروژه های خارج از کشور
در زمان حاضر ایران با 17 کشور دیگر در جهان همکاری های گسترده ای در انجام پروژه های آبی دارد و تمامی این فعالیت های با حضور متخصصان 300 شرکت سازنده و پیمانکار و 150 شرکت مهندسی و مشاور که خصوصی هستند، صورت می گیرد.

سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو اعلام کرد: هم اکنون 450 شرکت خصوصی صنعت آب ایران، حضور گسترده ای در پروژه های آبی خارج از کشور دارند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "عليرضا دايمي" امروز (چهارشنبه) در حاشيه هشتمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری – تهران، در نشست مشترک میهمانان خارجی شرکت کننده در این اجلاس با مدیران شرکت های فعال در عرصه آب و آبفای جمهوری اسلامی ایران، گفت: شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری – تهران تاکنون به نتایج خوبی از اجلاس دست یافته است و برگزاری چنین اجلاس هایی موجب گسترش و توسعه همکاری های بیشتر برای رسیدن به اهداف شورا خواهد بود.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر ایران با 17 کشور دیگر در جهان همکاری های گسترده ای در انجام پروژه های آبی دارد، گفت: تمامی این فعالیت های با حضور متخصصان 300 شرکت سازنده و پیمانکار و 150 شرکت مهندسی و مشاور که خصوصی هستند، صورت می گیرد.
سرپرست معاونت آب و آبفاي وزارت نيرو ادامه داد: وظیفه دولت فقط تسهیل گری و تامین منابع مالی و نظارت بر انجام این پروژه ها و تعیین اولویت های آنهاست و مابقی کارهای فنی و اجرایی را شرکت های خصوصی انجام می دهند.
وی اظهار داشت: خوشبختانه امروز ایران در عرصه صنعت آب به خودکفایی کامل رسیده و از متخصصان باتجربه ای در امر سدسازی، انجام پروژه های آبی، تصفیه خانه ها، فاضلاب و ... برخوردار است.
وی با اشاره به ظرفیت های فراوان کشور برای توسعه همکاری ها، ابراز امیدواری کرد: با وجود توانمندان عرصه آب در جمهوری اسلامی ایران، بتوانیم در زمينه هاي اقتصادي به ویژه صنعت آب، همکاری های خود را بیش از گذشته گسترش دهیم.
در این نشست، نمایندگان کشورهای سوریه، مصر، عراق، اردن و تاجیکستان توسعه همکاری ها از سوی ایران در زمینه مبادله کارشناسان، برگزاری نشست های آموزشی، اجرای پروژه های آبی و ... را خواستار شدند و با برخی از شرکت های فعال ایرانی در صنعت آب از جمله شرکت فراب، شرکت مهندسی مهاب قدس، شرکت مهندسی شفاب، مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آب، انجمن صنفی شرکت های صنعت آب و انجمن صنفی فاضلاب به مذاکره پرداختند.

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah