بخش آب
1391/06/14 18:56:00
وزير نيرو خبر داد:
استفاده از منابع حاصل از فروش نفت به هند براي اجراي پروژه در ايران
با توجه به محدوديت هايي كه در روابط بانكي براي ايران ايجاد شده است، تصميم ايران بر اين است كه با منابع مالي حاصل از فروش نفت به هند، ظرفيتي براي انجام پروژه ها در ايران به وجود آيد.

وزير نيرو از تصميم ايران براي استفاده از منابع مالي حاصل از فروش نفت به هند براي اجراي پروژه هايي در ايران خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس"مجيد نامجو" امروز (سه شنبه) در ديدار وزير ايالتي منابع آب هند، گفت: با توجه به محدوديت هايي كه در روابط بانكي براي ايران ايجاد شده است، تصميم ايران بر اين است كه با منابع مالي حاصل از فروش نفت به هند، ظرفيتي براي انجام پروژه ها در ايران به وجود آيد.
وي تصريح كرد: ما ليست طرح ها و پروژه هايي را آماده كرده و با خود به هند مي آوريم تا با كمك شما پيمانكاران خوبي را انتخاب كنیم و با استفاده از فاينانس طرح هايي در ايران اجرا شود.
نامجو سفر به هند را از اولويت هاي كاري خود دانست و افزود: علاقه شخصي من به هند و ارتباط عميق هند و ايران بسيار زياد است و وظيفه ما مسئولان اين است كه تلاش كنيم اشتراك های فرهنگي دو كشور ظهور كند.
وي به حضور نخست وزير هند در اجلاس غيرمتعهدها اشاره كرد و افزود: اين حضور چشم انداز روابط دو كشور را بهبود بخشيده و سخنان نخست وزير هند در اجلاس به ويژه در زمینه مسایل انرژي هاي تجديدپذير، در توسعه روابط دو كشور بسيار موثر است.
وزير نيرو افكار مسئولان دو كشور ايران و هند را به هم نزديك دانست و گفت: آمدن هيات هندي به ايران غنيمت است و بايد از اين فرصت، بيشترين استفاده را كرده و ارتباط ها را توسعه دهیم.
وي ادامه داد: بايد دو كشور از لحاظ كارهاي اجرايي به يكديگر نزديك شوند.
نامجو به كارهاي فراواني كه مي توان با همكاري دو كشور انجام داد، اشاره كرد و افزود: پروژه هايي در ايران وجود دارد كه پيمانكاران هندي مي توانند در ايران انجام دهند و طرح هايي نيز در هند وجود دارد كه پيمانكاران ایرانی قادر به انجام آن هستند.
وي افزود: اراده رهبران دو كشور بر اين است كه روابط ايران و هند بهتر از گذشته شود و نشانه هاي اين امر به خوبي ديده مي شود و انتظار داريم كه اين كار به صورت اجرايي و عملياتي رخ دهد.
نامجو گفت: من مطمئنم كه با سفري كه به هند دارم، پروژه هاي آبي و برقي را با يكديگر آغاز خواهيم كرد.
همچنين در اين ديدار وزير ايالتي منابع آب هند از وزير نيرو برای سفر به این کشور و بازدید از وزارتخانه های آب و برق هند دعوت كرد.
"رحمت بابا كلانف" گفت: در هند 72 درصد آب صرف آبياري مي شود و ما از شما درخواست داريم كه در هنگام حضور در هند از سامانه هاي آبياري هند كه همزمان با سامانه هاي آبياري ايران ساخته شده است، نيز بازديد كنيد.
وي همچنين به برگزاري هفته ملي آب در هند اشاره كرد و افزود: در اين هفته نمايشگاهي از آخرين فناوري هاي آبي در هند برگزار مي شود كه 400 شركت در اين نمايشگاه حضور دارند و ما از شركت هاي ايراني درخواست مي كنيم تا در اين نمايشگاه شركت كنند.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah