بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1393/09/25 19:58:00
وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان عنوان کرد:
اجرایی شدن همکاری‌های اقتصادی ایران و ارمنستان از آغاز سال آینده میلادی
طی دو روز مذاکره فشرده، تمامی اهداف موردنظر طرفین در زمینه‌های بانكي، سرمايه‌گذاري، تجاري و صنايع، كشاورزي و ارتباطات و مخابرات، فرهنگي و گردشگري، بهداشت و اموراجتماعي و نفت و گاز، آب، محيط زيست و برق نهایی شد و توافق‌های انجام‌شده از سال آینده میلادی به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.
وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان گفت: تفاهم‌های همکاری بین ایران و ارمنستان از آغاز سال آینده میلادی اجرایی می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "یرواند زاخاریان" عصر امروز (سه‌شنبه) در آیین امضای تفاهم‌نامه دوازدهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان در محل ستادی وزارت نیرو، اظهار داشت: پس از دو سال وقفه که در اهداف و توافق‌های اجلاس یازدهم پیش آمده بود، با برگزاری دور جدید این اجلاس در دو روز گذشته، تکلیف آینده روابط و مناسبات اقتصادی دو کشور ایران و ارمنستان مشخص شد و توافق جامعی در این زمینه به‌دست آمد.
وی افزود: طی دو روز مذاکره فشرده، تمامی اهداف موردنظر طرفین در زمینه‌های بانكي، سرمايه‌گذاري، تجاري و صنايع، كشاورزي و ارتباطات و مخابرات، فرهنگي و گردشگري، بهداشت و اموراجتماعي و نفت و گاز، آب، محيط زيست و برق نهایی شد و توافق‌های انجام‌شده از سال آینده میلادی به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.
زاخاریان با قدردانی از تلاش هیات‌های کارشناسی دو کشور، گفت: دور بعدی این اجلاس طی اکتبر یا نوامبر سال 2015 در کشور ارمنستان برگزار خواهد شد و ما امیدواریم در فاصله این یک سال تمام برنامه‌ها اجرایی شود؛ این یک سال فرصت مناسبی است تا طرفین تلاش خود را برای دست‌یابی به اهداف تعیین‌شده به‌کار بندند.
وی در پایان تصریح کرد: اجرای این برنامه‌ها مستلزم ملاقا‌ت‌های دوره‌ای و دایمی هم در سطح وزرا و هم در سطح معاونان است تا به نتیجه مطلوب برسیم.
  • خبرنگار: امير جعفري آزاد
  • منتشر کننده: fallah