بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1393/09/25 19:26:00
در پایان دوازدهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های 2 کشور؛
تفاهم‌نامه همکاری‌های اقتصادی ایران و ارمنستان امضا شد
در کميته‌های اصلي این دوره از اجلاس که شامل كميته بانكي، مالي، سرمايه‌گذاري، تجاري و صنايع، كميته حمل‌ونقل، شهرسازي، كشاورزي و ارتباطات و مخابرات، كميته فرهنگي، گردشگري، آموزش عالي، بهداشت و اموراجتماعي و كميته نفت و گاز، آب، محيط زيست و برق بود، در تمامی زمینه‌ها توافق حاصل شد.
تفاهم‌نامه دوازدهمین اجلاس همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان عصر امروز (سه‌شنبه) با حضور وزیر نیروی ایران و وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان در محل ساختمان ستادی وزارت نیرو به امضا رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمید چیت‌چیان" در آیین امضای تفاهم‌نامه دوازدهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان، اظهار داشت: با تلاش‌هاي ارزنده هيات‌هاي كارشناسي دو كشور در قالب كميته‌هاي تخصصي طي مذاكره‌های فشرده در دو روز گذشته، توافق‌ها و اسناد همکاری دو کشور آماده‌سازي شد.
وی افزود: در کميته‌های اصلي این دوره از اجلاس که شامل كميته بانكي، مالي، سرمايه‌گذاري، تجاري و صنايع، كميته حمل‌ونقل، شهرسازي، كشاورزي و ارتباطات و مخابرات، كميته فرهنگي، گردشگري، آموزش عالي، بهداشت و اموراجتماعي و كميته نفت و گاز، آب، محيط زيست و برق بود، در تمامی زمینه‌ها توافق حاصل شد.
چیت‌چیان در پایان با اشاره به برگزاری دوره بعدی این اجلاس در اکتبر یا نوامبر سال آینده میلادی به میزبانی ایروان، ابراز اميدواری کرد: توافق حاصل‌شده در اين اجلاس آغازی برای روابط و مناسبات بیشتر دو كشور باشد و حمايت‌هاي جدي طرفين از بندهای توافق‌شده بستر مناسبي براي مراوده‌های فيمابين فراهم آورد.
  • خبرنگار: امير جعفري آزاد
  • منتشر کننده: fallah