بخش آب
1391/06/14 15:29:00
وزير ايالتي منابع آب هند خبر داد:
پوشش شبکه آب شهری در هند فقط 47 درصد است
هند بيش از 18 درصد جمعيت جهان را دارد اما تنها چهار درصد منابع آبي تجديدپذير جهان را داراست و با مشكلات پرشماری در خصوص آب مواجه است.

وزير ايالتي منابع آب هند از برخورداری 47 درصدی خانوارهاي شهري هند از شبكه آب خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شري وينسنت پالا" روز سه شنبه (امروز) در آیین گشایش هشتمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری – تهران که در محل حوزه ستادی وزارت نیرو برگزار شد، گفت: در هند نيز مانند بقيه كشورهاي در حال توسعه تعداد زيادي از مردم دسترسي به آب شرب قابل اعتماد ندارند و تنها 47 درصد از خانوارهاي شهري به شبكه مستقيم آب متصل هستند.
وي به مديريت آب به عنوان يكي از كليدهاي اصلي منابع آب اشاره كرد و ادامه داد: هند بيش از 18 درصد جمعيت جهان را دارد اما تنها چهار درصد منابع آبي تجديدپذير جهان را داراست و با مشكلات پرشماری در خصوص آب مواجه است.
وزير ايالتي منابع آب هند، پخش منابع آب به صورت نامساوي در جهان، افزايش جمعيت و نيازهاي حياتي كشورهاي در حال رشد با توجه به شرايط تغيير اقليم را از جمله معضلات مهم بخش آب در جهان عنوان كرد.
به گفته وي، آب به صورت روزافزوني در حال آلودگي است به طوري كه همين امر عامل موثري در شيوع بيماري ها است.
وي ناپايداري منابع آبي، از بين رفتن منابع آب سطحي، فقدان برنامه ریزی جامع براي مديريت منابع آب را از چالش هاي مشابه آب در كشورهاي مختلف جهان بيان كرد.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah