بخش آب
1391/06/14 19:11:00
نماينده يونسكو در جمهوري اسلامي ايران:
خشکسالی 25 درصد از مردم جهان را تحت تاثیر قرار داده است
مسایل مربوط به منابع آب پاك و گسترش آن و مديريت منابع آب جزو برنامه هاي يونسكو است و موضوع خشكسالي مسئله مهمي است كه اعضاي شوراي حكام بايد از برنامه هاي ابتكاري آن حمايت كنند.

نماينده يونسكو در جمهوري اسلامي ايران گفت: آثار و پیامدهای ناشی از خشکسالی، 25 درصد از مردم جهان را تحت تاثیر قرار داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، خانم "تارجا وير تانن" روز سه شنبه (امروز) در هشتمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری – تهران، که در محل حوزه ستادی وزارت نیرو برگزار شد، به دو مركز بين المللي قنات و مركز مديريت آب شهري به عنوان دو مركز بين المللي زير نظر يونسکو در بخش آب در ايران اشاره كرد و افزود: به خاطر فعاليت هاي اين دو مركز در ترويج مديريت آب به صورت پايدار و همكاري ممتد اين دو مركز با يونسكو، به ايران تبريك مي گويم.
وي با اعلام حمايت يونسكو از مركز مديريت آب شهري از كيفيت و تنوع شركت كنندگان در هشتمين اجلاس شوراي حكام این مرکز، ابراز رضایت كرد و افزود: همكاري با شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری – تهران، يك رسالت بزرگ است كه بر گردن همه اعضاي اين شورا است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال 2005 از هر چهار نفر در جهان يك نفر در خشكسالي زندگي مي كرده است كه اين امر توجه هرچه بيشتر بر تغيير اقليم، آب و ناپايداري زيست محيطي و اجتماعي را يادآور مي شود.
نماينده يونسكو با بيان اينكه بايد در بحث خشكسالي تفكري نوآورانه داشت، گفت: استفاده از امكانات موجود مي تواند ما را در اين امر ياري دهد.
وي ادامه داد: مسایل مربوط به منابع آب پاك و گسترش آن و مديريت منابع آب جزو برنامه هاي يونسكو است و موضوع خشكسالي مسئله مهمي است كه اعضاي شوراي حكام بايد از برنامه هاي ابتكاري آن حمايت كنند.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah