بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1393/09/17 15:14:00
در دیدار وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه با وزیر نیرو مطرح شد؛
درخواست از ایران برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژِی نیکاراگوئه
طرف نیکاراگوئه‌ای تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در این کشور اعلام کرد و بنابراین قرار شد کمیته‌ای به کشور نیکاراگوئه اعزام شده و با شرکت‌ها و وزارت انرژی این کشور به توافق برسد.
وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه از جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی این کشور دعوت کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه امروز (دوشنبه) با وزیر نیروی کشورمان در محل ستادی وزارت نیرو دیدار کرد.
مهندس "حمید چیت‌چیان" در حاشیه این دیدار، به خبرنگاران گفت: در این دیدار، مسایل گذشته دو کشور بررسی و زمینه‌های همکاری دوجانبه که عمدتا احداث نیروگاه‌های برق‌آبی، سد، نیروگاه‌های بادی، صنعتی و بازرگانی است، احصا شد.
وی افزود: طرف نیکاراگوئه‌ای تمایل خود را برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در این کشور اعلام کرد و بنابراین قرار شد کمیته‌ای به کشور نیکاراگوئه اعزام شده و با شرکت‌ها و وزارت انرژی این کشور به توافق برسد.
وی با بیان اینکه پیشتر ایران ایجاد یک واحد هلال احمر در کشور نیکاراگوئه را در دستورکار خود داشت که هم‌اکنون در حال فعالیت است، گفت: فعلا هیچ طرح فعالی در این کشور نداریم و امیدواریم با این نشست مشترک، بتوانیم پروژه‌های مشترکی را داشته باشیم.
وی افزود: قرار شد طرف نیکاراگوئه‌ای قانون حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی را در اختیار طرف ایرانی قرار دهد تا پس از بررسی آن، اشکال مختلف سرمایه‌گذاری را براساس قانون این کشور روشن کنیم.
همچنین "ساموئل سانتوز لوپز" وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه به خبرنگاران گفت: با وزیر نیروی ایران مذاکره‌هایی صورت گرفت تا با هماهنگی وزیر انرژی نیکاراگوئه، گروهی به این کشور سفر کنند.
وی افزود: کشور نیکاراگوئه یک قانون حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی دارد که بسیار جالب و مطمئن است.
وی تصریح کرد: نیکاراگوئه کشوری امن و باثبات است به‌طوری که میزان سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم در این کشور از سال 2007 تاکنون 400 درصد افزایش یافته است.
  • خبرنگار: امیر منصوری
  • منتشر کننده: fallah