بخش آب
1391/06/13 17:13:00
با فروش بیش از 85 درصد اوراق؛
عرضه اوراق مشارکت طرح های برق آبی تا 14 شهریور تمدید شد
تا کنون بیش از 85 درصد اوراق مشارکت طرح های سد و نیروگاه های برق آبی با استقبال خوب مردم به فروش رسیده است.

سرپرست معاونت برنامه ريزي و نظارت شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از تمدید مهلت عرضه اوراق مشارکت طرح های برق آبی وزارت نیرو خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "بهروز مرادی" گفت: تاکنون بیش از 85 درصد اوراق مشارکت طرح های سد و نیروگاه های برق آبی با استقبال خوب مردم به فروش رسیده است.
وی افزود: با توجه به وضعیت نامطمئن و هیجانی بازارهای سکه و ارز، از عرضه اوراق مشارکت طرح های سد و نیروگاه های برق آبی استقبال گسترده ای صورت گرفت.
وی با بیان اینکه تا ساعت 14:30 روز یکشنبه 12 شهریورماه جاری به میزان دو هزار و 540 میلیارد ریال از اوراق مشارکت طرح های سد و نیروگاه های برق آبی شرکت از طریق شعب منتخب بانک سپه به فروش رسیده است، خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلات اخیر در استان های تهران و البرز، عرضه این اوراق تا روز 14 شهریور تمدید شده است.
مرادی با بیان اینکه در این مرحله دو هزار و 950 میلیارد ریال اوراق مشارکت سال 1390 عرضه می شود، یادآور شد: این اوراق چهار ساله، بی نام، معاف از مالیات و با سود علی الحساب سالانه 20 درصد عرضه می شود.
وی اظهار داشت: افزون بر این، حدود چهار هزار و 40 میلیارد ریال اوراق مشارکت سایر طرح های آبی شرکت آب و نیرو از روز 20 شهریور عرضه می شود.
این مسئول تاکید کرد: این اوراق نیز با تضمین دولت و از طریق شعب منتخب بانک ملی در سراسر کشور به مدت شش روز کاری به فروش می رسد.
مرادی سپس افزود: این اوراق نیز چهار ساله، بی نام، معاف از مالیات و با سود علی الحساب سالانه 20 درصد عرضه می شود.
به گفته وی، سود بازخرید این اوراق پیش از سررسید ۱۸ درصد و پیش از پایان دوره مشارکت با سود 5/19 درصد خواهد بود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به وضعیت کنونی بازار سرمایه، فروش اوراق مشارکت طرح های آبی همچون دوره گذشته با استقبال مردم مواجه شود.
براساس این گزارش، در سال گذشته بیش از 9 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت طرح های برق آبی شرکت آب و نیرو فروخته شد.

  • خبرنگار: غلامحسين مقيمي
  • منتشر کننده: fallah