بخش آب و فاضلاب
1391/06/08 20:34:00
در آخرین روز از هفته دولت آغاز شد؛
بهره برداری از فاز نخست کارخانه آب شیرین کن زاهدان
با راه اندازی فاز نخست کارخانه آب شیرین کن زاهدان، به میزان 120 لیتر آب در ثانیه به ظرفیت و کیفیت آب شرب شهر زاهدان افزوده شده است.

فاز نخست آب شیرین کن زاهدان با ظرفیت تولید آب به میزان 120 لیتر بر ثانیه در آخرین روز هفته دولت به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در آیین آغاز بهره برداری از این پروژه استاندار سیستان و بلوچستان ضمن سپاس از صبر و شکیبایی مردم استان در برابر خشکسالی های متمادی، گفت: استفاده بهینه مردم استان از منابع آبی و همراهی آنان در صرفه جویی از این منابع قابل تحسین است.
"حاتم نارویی" افزود: دولت باید نگاه ویژه ای به استان داشته باشد و تا حد ممکن مردم این استان را در راستای ارتقای شاخص های رفاهی و اقتصادی کمک کند.
وی ضمن قدرداني از وزارت نيرو و شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور، از مسئولان کشور درخواست کرد: به منظور تکمیل طرح های آبرسانی و همچنین خدمت به مردم استان، طرح آبرسانی از دریای عمان تا شمال استان را در دستور کار خود قرار دهند و به این نیاز مردم پاسخ دهند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان نیز در این آیین گفت: با راه اندازی فاز نخست کارخانه آب شیرین کن زاهدان، به میزان 120 لیتر آب در ثانیه به ظرفیت و کیفیت آب شرب شهر زاهدان افزوده شده است.
"محمدرضا کرمی نژاد" با بیان اینکه راه اندازی این کارخانه با همت و خواست شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور بوده و ظرفیت تولید آب شيرين در شهر زاهدان به حدود 1100 لیتر در ثانیه افزایش یافته است، افزود: فاز نخست این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت شرکت آبفای استان و با هزینه 80 میلیارد ریال به مرحله بهره برداری رسیده است و فاز دوم این پروژه با هدف رساندن ظرفیت کنونی به دو برابر در حال انجام است.
کرمی نژاد ابراز امیدواری کرد: با بهره برداری از فاز دوم این کارخانه با اعتبار 50 میلیارد ریال تا دهه فجر امسال، 22 هزار مترمکعب آب شرب سالم و بهداشتی در اختیار شهروندان زاهدانی قرار گیرد.
وی افزود:در این پروژه همچنین با هدف بهره برداری و مدیریت بهینه آب نسبت به احداث 9 کیلومتر شبکه انتقال با اعتبار 80 میلیارد ریال توسط شرکت آبفا سرمایه گذاری صورت گرفته است.
وی گفت: با توجه به اینکه زمان بهره برداری این پروژه تا دهه فجر امسال پیش بینی شده بود اما به دلیل تامین نیازهای شهروندان زاهدانی، با تسریع در عملیات اجرایی به صورت دو شیفت متوالی پیش از موعد مقرر این پروژه وارد مدار شد.
در این آیین، همچنین سامانه گندزدایی با استفاده از الکتروليز نمک طعام كه از اعتبار خاص شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور تامين شده است، به بهره برداری رسید.

  • خبرنگار: اکبر خسروی
  • منتشر کننده: fallah