بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1393/08/03 15:59:00
قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل:
توانمندی شرکت‌های ایرانی در جهان به اثبات رسیده است
طبق آمار موجود، 30 شرکت ایرانی در 17 کشور تعداد 88 پروژه با اعتباری افزون‌بر چهار میلیارد و 357 میلیون دلار در دست اجرا دارند و در 18 کشور دیگر نیز 15 شرکت ایرانی برای اجرای 45 پروژه با اعتباری افزون‌بر دو میلیارد و 453 میلیون دلار در حال مذاکره هستند.
قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: هم‌اکنون در صنعت سدسازی و ساخت نیروگاه بیش از 95 درصد به خودکفایی رسیده‌ایم و توانمندی شرکت‌های ایرانی در کشورهای خارجی به اثبات رسیده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "اسماعیل محصولی" عصر امروز (شنبه) در پنل تخصصی چهاردهمین همایش مدیران ارشد صنعت آب و برق در محل پژوهشگاه نیرو، با بیان اهمیت بحث توسعه صادرات و خدمات فنی و مهندسی و تجهیزات صنعت آب و برق، افزود: تاکنون در کشور به چاه‌های نفتی تکیه داشتیم اما در سال‌های اخیر با توجه به ابلاغیه مقام معظم رهبری، موضوع صادرات کالا و تجهیزات و صدور خدمات فنی و مهندسی در ارجحیت قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری و فرمایشات ایشان درباره اقتصاد مقاومتی، بابستی خام‌فروشی در موضوع نفت و گاز کنار گذاشته شده و صنعت آب و برق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شود.
محصولی ادامه داد: هم‌اکنون در صنعت سد سازی و ساخت نیروگاه بیش از 95 درصد به خودکفایی رسیده‌ایم و توانمندی شرکت‌های ایرانی در کشورهای خارجی به اثبات رسیده است به‌طوری که در بخش صنعت آب و برق 46 شرکت ایرانی در 41 کشور در حال فعالیت هستند.
قائم‌مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل، ادامه داد: طبق آمار موجود، 30 شرکت ایرانی در 17 کشور تعداد 88 پروژه با اعتباری افزون‌بر چهار میلیارد و 357 میلیون دلار در دست اجرا دارند و در 18 کشور دیگر نیز 15 شرکت ایرانی برای اجرای 45 پروژه با اعتباری افزون‌بر دو میلیارد و 453 میلیون دلار در حال مذاکره هستند.
وی تصریح کرد: 229 پروژه در 27 کشور توسط 32 شرکت داخلی با اعتباری افزون‌بر یک میلیارد و 567 میلیون دلار به انجام رسیده و این پروژه‌ها در حال بهره‌برداری است.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: fallah