بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1393/08/02 01:06:00
با هدف توسعه همکاری‌های نیروگاهی صورت گرفت؛
بازدید چهارمین وزیر برق عراق از کارخانه‌های گروه مپنا
گروه مپنا آمادگی دارد تا هرگونه آموزش موردنیاز در صنعت نیروگاهی را در اختیار عراق قرار دهد و یا در زمینه تولید و مونتاژ توربین، تبدیل نیروگاه‌های سیکل ساده به سیکل ترکیبی و یا ساخت انواع بویلر صنعتی تا 400 مگاوات آمادگی کامل برای همکاری داریم.
وزیر برق عراق به منظور آشنایی با توانمندی‌های کشورمان در زمینه ساخت نیروگاه، از کارخانه‌های گروه مپنا بازدید کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این بازدید که دکتر "عباس علی‌آبادی" مدیرعامل گروه مپنا و شماری از مدیران ارشد این شرکت حضور داشتند، "قاسم محمد فهداوی" وزیر جدید برق عراق از نزدیک با توانمندی‌های فنی و مهندسی کشورمان در زمینه ساخت تجهیزات نیروگاهی آشنا شد.
براساس این گزارش، در این بازدید که با هدف توسعه همکاری‌های ایران و عراق در زمینه صنعت نیروگاهی صورت گرفت، اطلاعات جامعی از دستاوردها و حوزه فعالیت شرکت مپنا ارایه شد.
وزیر برق عراق به‌ترتیب از چهار کارخانه شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس)، شركت مهندسي و ساخت توربين مپنا (توگا)، شركت مهندسي و ساخت پره توربين مپنا (پرتو) و شركت مهندسي ساخت برق و كنترل مپنا (مكو) بازدید کرد.
در جریان این بازدید، درمورد محورهای همکاری گروه مپنا و بخش برق عراق و نیز راه‌های گسترش این همکاری‌های دوجانبه بحث و تبادل‌نظر شد.
مدیرعامل گروه مپنا ضمن قدردانی از حضور وزیر برق عراق که برای نخستین‌بار از کارخانه‌های گروه مپنا بازدید کرد، خطاب به وی ادامه داد: این افتخاری بزرگ برای گروه مپنا محسوب می‌شود که با حضور شما، تاکنون این گروه میزبان چهار وزیر برق عراق در کارخانه‌های خود بوده است.
علی‌آبادی گفت: گروه مپنا آمادگی دارد تا هرگونه آموزش موردنیاز در صنعت نیروگاهی را در اختیار عراق قرار دهد و یا در زمینه تولید و مونتاژ توربین، تبدیل نیروگاه‌های سیکل ساده به سیکل ترکیبی و یا ساخت انواع بویلر صنعتی تا 400 مگاوات آمادگی کامل برای همکاری داریم.
وی ادامه داد: در ایران دانشگاهی در زمینه صنعت نیروگاه و نیروگاه‌سازی وجود دارد که دانشجویان غیر بومی را هم پذیرش می‌کند و ما از دانشجویان کشور شما برای ثبت‌نام در این دانشگاه و آموزش آنان استقبال خواهیم کرد.
وزیر برق عراق نیز ضمن ابراز خشنودی از حضور در ایران و بازدید از کارخانه‌های گروه مپنا، گفت: امکانات و فناوری‌های موجود در این شرکت ستودنی است و امیدوار هستیم بتوانیم همکاری‌های موثری را با جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.
 
  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah