بخش آب و فاضلاب
1391/06/08 13:13:00
همزمان با هفته دولت آغاز شد؛
بهره برداری از پروژه های 8 گانه آب و فاضلاب قم
بهره برداری از دستگاه PCR و واحد ریز آلاینده ها در آزمایشگاه مرکزی آب، بهره برداری از سامانه بیوفیلتر حذف بو در تلمبه خانه فاضلاب، توسعه 30 هزار متر شبکه آب بهداشتی، اصلاح 14 هزار متر شبکه آب بهداشتی، استقرار و بهره برداری از سامانه خدمات مشترکان، استقرار و بهره برداری از سامانه جامع مالی آبفا، بهره برداری از پرتال جدید آبفا و اجرای فاز دوم پروژه نصب کنتورهای دارای سامانه قرائت از راه دور مشترکان پر مصرف، پروژه های هشتگانه ای بود که با هزینه ای افزون بر 36 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت قم آغا

همزمان با هفته دولت، پروژه های هشتگانه آب و فاضلاب قم با اعتباری افزون بر 36 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در آیین آغاز بهره برداری از این پروژه ها، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم به ارایه گزارشی از پروژه های این شرکت پرداخت و بهره برداری از دستگاه PCR و واحد ریز آلاینده ها در آزمایشگاه مرکزی آب را از جمله این پروژه ها ذکر کرد.
مهندس "عبدالحمید توکلی بینا" گفت: با بهره برداری از این دستگاه، مدت زمان تشخیص آلودگی و نوع آلاینده آب از هفت روز به پنج ساعت کاهش می یابد.
وی همچنین از بهره برداری از سامانه بیوفیلتر برای حذف بو در تلمبه خانه فاضلاب قم خبر داد و گفت: شرکت آب و فاضلاب استان قم به عنوان دومین شرکت در سطح صنعت آب و فاضلاب کشور، این سامانه را در تلمبه خانه فاضلاب اجرا کرده است.
وی همچنین از اجرای فاز دوم پروژه نصب کنتورهای قرائت از راه دور برای مشترکان پرمصرف خبر داد و گفت: 385 مشترک پرمصرف آب در قم شناسایی شده است که طی سه مرحله کنتورهای قرائت از راه دور برای واحدهای آنان نصب خواهد شد.
مدیرعامل آبفای استان قم با بیان اینکه در فاز نخست برای 40 اشتراک پرمصرف، کنتورهای قرائت از راه دور نصب شد، اظهار داشت: در فاز دوم نصب 170 فقره کنتور برای این دسته از اشتراک ها در دستور کار قرار گرفت که تاکنون 120 کنتور نصب شده است و در فاز سوم نیز برای سایر اشتراک های پرمصرف، کنتورهای قرائت از راه دور نصب می شود.
وی سپس با اشاره به ایجاد سه پیشخوان حضوری، الکترونیکی و تلفنی برای ارایه خدمات به مشترکان، از طراحی، نگارش و راه اندازی نرم افزار خدمات مشترکان خبر داد و اظهار داشت: در زمان حاضر این نرم افزار در تمام دفاتر پیشخوان دولت نصب و راه اندازی شده و تمام خدمات شرکت آب و فاضلاب از طریق دفاتر پیشخوان قابل ارایه است.
توکلی بینا تاکید کرد: تا چند روز آینده درب مناطق امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب به طور کامل بسته خواهد شد و 21 خدمت آبفا تنها از طریق دفاتر پیشخوان دولت قابل دریافت خواهد بود.
وی یادآور شد: سایت جدید شرکت آب و فاضلاب با رویکرد خدمت محور، سامانه تلفنی آبفا 122 و دفاتر پیشخوان دولت درگاه های ارایه خدمات شرکت آب و فاضلاب به شمار می روند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم کاهش هزینه ها، افزایش سرعت و کاهش زمان در انجام فرایند ها، افزایش بهره وری و افزایش رضایت مردم را از جمله مزایای سامانه نرم افزار مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان برشمرد.
وی همچنین با اشاره به بهره برداری از سامانه جامع مالی آبفا، گفت: بهره برداری از این سامانه در کنترل هزینه ها، ارتقای سلامت اداری و مدیریت منابع مالی در اختیار، بسیار موثر است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قم نیز در این آیین اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان قم در همه عرصه های خدمتگذاری به ویژه در اصلاح فرایندها، ارایه خدمات غیرحضوری، برون سپاری و تسهیل امور ارباب رجوع پیشگام است.
"محسن محرری" با اشاره به پروژه های آب و فاضلاب استان قم که با هزینه ای افزون بر 36 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد، گفت: این پروژه ها بخشی از 126 پروژه ای است که در این هفته در سطح استان با اعتباری افزون بر سه هزار و 780 میلیارد ریال یا به بهره برداری می رسند و یا کلنگ زنی می شوند.
وی سپس با بیان اینکه در حوزه خدمات غیرحضوری اقدام های خوبی در سطح استان انجام شده است، خاطرنشان کرد: زیرساخت های خوبی در شبکه بانکی، پرداخت های غیرحضوری قبوض، بحث تجارت الکترونیک و دفاتر پیشخوان که از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه های اجرایی دولت های نهم و دهم است، در سطح استان ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه همه دستگاه های استان در ارایه خدمات به صورت غیرحضوری گام برداشته اند، شرکت آب و فاضلاب را در این زمینه الگو دانست و اظهار داشت: نقطه آرمانی، تعطیلی مراکز اداری برای خدمات ابتدایی است که این مهم نیز در شرکت آب و فاضلاب در حال رخ دادن است.
محرری با بیان اینکه وظیفه دستگاه های اداری باید سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت باشد، اظهار داشت: هر چه خدمات ابتدایی و حضوری واگذار شود، به همان میزان قدرت و انرژی در بخش های سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت افزایش می یابد.
وی با تحسین شرکت آب و فاضلاب در راستای ارایه خدمات غیرحضوری و حرکت به سمت فعالیت های فناورانه، یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب در سطح کشور هم کارهای نمونه و الگویی انجام می دهد که قابل انتشار به سایر نقاط کشور است.
براساس این گزارش، بهره برداری از دستگاه PCR و واحد ریز آلاینده ها در آزمایشگاه مرکزی آب، بهره برداری از سامانه بیوفیلتر حذف بو در تلمبه خانه فاضلاب، توسعه 30 هزار متر شبکه آب بهداشتی، اصلاح 14 هزار متر شبکه آب بهداشتی، استقرار و بهره برداری از سامانه خدمات مشترکان، استقرار و بهره برداری از سامانه جامع مالی آبفا، بهره برداری از پرتال جدید آبفا و اجرای فاز دوم پروژه نصب کنتورهای دارای سامانه قرائت از راه دور مشترکان پر مصرف، پروژه های هشتگانه ای بود که با هزینه ای افزون بر 36 میلیارد ریال همزمان با هفته دولت قم آغاز شد.

  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: fallah