بخش آب و فاضلاب
1391/06/06 16:33:00
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خبر داد؛
بهره برداری کامل از پروژه انتقال آب سرشاخه های دز به قم تا بهار 92
با راه اندازی تصفیه خانه شماره 3 آب قم در دهه فجر امسال، آمادگی داریم کل نیاز آبی شهر قم را از سرشاخه های دز تامین و تصفیه کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره برداری کامل از پروژه انتقال آب سرشاخه های دز به قم تا بهار سال آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "عبدالحمید توکلی بینا" اظهار داشت: با راه اندازی تصفیه خانه شماره 3 آب قم در دهه فجر امسال، آمادگی داریم کل نیاز آبی شهر قم را از سرشاخه های دز تامین و تصفیه کنیم.
وی یکی از فعالیت های مهم شرکت آب و فاضلاب را مدیریت تولید آب عنوان کرد و اظهار داشت: طی سال گذشته و پنج ماهه ابتدای امسال، 130 میلیون مترمکعب آب بهداشتی تولید کردیم که 50 درصد آن از سرشاخه های دز و مابقی از 70 حلقه چاه تامین شده است.
وی همچنین از 170 کیلومتر لوله گذاری آب و فاضلاب طی این مدت خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون 27 هزار حادثه در شبکه و انشعاب های آب و فاضلاب رفع شده و 22 هزار انشعاب آب و فاضلاب نیز به مشترکان واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم سپس با بیان اینکه آبفا تنها دستگاهی است که در مسکن مهر دو خدمت ارایه می کند، یادآور شد: تمام واحدهای مسکن مهر که در سه مرحله به بهره برداری رسیده است، دارای انشعاب آب و تعدادی نیز از انشعاب فاضلاب برخوردار هستند.
توکلی بینا همچنین از ساخت مدول دوم تصفیه خانه جامع فاضلاب قم با ظرفیت 250 هزار نفر خبر داد و تاکید کرد: این تصفیه خانه با پیشرفت فیزیکی 10 درصد از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حال ساخت است و سال 93 به بهره برداری می رسد.
وی در ادامه از تلاش برای افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب قم از دو هزار به چهار هزار لیتر در ثانیه خبر داد و افزود: با بهره برداری از تصفیه خانه شماره 3 آب قم در دهه فجر امسال، ظرفیت تصفیه آب به چهار هزار لیتر در ثانیه می رسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اعلام مسئولان شركت آب منطقه ای استان مبنی بر تکمیل و بهره برداری کامل از پروژه سرشاخه های دز در بهار سال آینده و پایان دولت دهم، اظهار داشت: با افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب، آمادگی داریم کل نیاز آبی شهر قم را از سرشاخه های دز تامین و تصفیه کنیم.

  • خبرنگار: مهدي جعفري
  • منتشر کننده: fallah