بخش عمومي
1393/07/07 09:26:00
معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزارت نیرو خبر داد:
آمادگی ژاپن برای سرمایه‌گذاری بدون سقف در پروژه‌های آب و برق
شرکت ژاپنی اعلام کرده که آمادگی کامل برای سرمایه‌گذاری در بخش وسیعی از صنعت آب و برق کشور را دارا است و در این‌باره محدودیت سرمایه‌ای ندارند و چنانچه ظرفیت‌های خوبی برای همکاری فراهم باشد، آماده هستند تا به هر میزان در زمینه‌های یادشده سرمایه‌گذاری کنند.
معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزیر نیرو از اعلام آمادگی یک شرکت ژاپنی برای سرمایه‌گذاری بدون سقف در پروژه‌های صنعت آب و برق خبر داد و گفت: این شرکت دارای تجربه‌های وسیعی در سطح جهانی است.
به‌گزارش پایشگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "علیرضا دائمی" در حاشیه نشست با مسئولان شرکت "جی.اف.ای" ژاپن، اظهار داشت: این شرکت یک شرکت هلدینگ مادرتخصصی در ژاپن است که دفاتر زیادی در جهان دارد و آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در صنعت آب و برق ایران اعلام کرده است.
وی افزود: با اعلام آمادگی این شرکت و ارایه برنامه کاری، پیشنهاد همکاری در زمینه سامانه‌های هوشمند بهره‌وری آب و برق مطرح شد که با توجه به تجربه‌های گسترده‌ای که این شرکت در کشورهای دیگر داشت، مورد استقبال قرار گرفت.
وی ادامه داد: همچنین شرکت ژاپنی آمادگی لازم را برای سرمایه‌گذاری در زمینه‎های صنعت آب و برق ایران اعلام کرد.
دائمی افزود: براساس پیشنهادی که از طرف شرکت ژاپنی صورت گرفت، قرار شد پس از شناسایی ظرفیت‌ها، از سال 2015 میلادی امکانی فراهم شود تا این نشست‌ها برای دو هدف اصلی یعنی استفاده از سامانه‌های هوشمند و استفاده از ظرفیت‌های سرمایه گذاری در بخش صنعت آب و برق برگزار شود.
وی درباره میزان سرمایه‌گذاری شرکت ژاپنی در جمهوری اسلامی ایران، گفت: شرکت ژاپنی اعلام کرده که آمادگی کامل برای سرمایه‌گذاری در بخش وسیعی از صنعت آب و برق کشور را دارا است و در این‌باره محدودیت سرمایه‌ای ندارند و چنانچه ظرفیت‌های خوبی برای همکاری فراهم باشد، آماده هستند تا به هر میزان در زمینه‌های یادشده سرمایه‌گذاری کنند.
معاون وزیر نیرو تصریح کرد: براساس گزارش ارایه‌شده از سوی مسئولان ژاپنی، این شرکت در بیش از 40 کشور جهان پروژه و دفتر همکاری دارند.
وی درباره زمان نشست بعدی با شرکت ژاپنی، بیان داشت: قرار شده است ازطریق وزارت اقتصاد و معاونت سرمایه‌گذاری هماهنگی‌های لازم برای نشست‌های بعدی انجام پذیرد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: fallah