بخش آب
1393/06/30 10:34:00
برای نخستین‌بار؛
ایران رییس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی شد
در بیست و دومین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی و شصت و پنجمین اجلاس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی که دیروز (شنبه 29 شهریورماه 93) در کره جنوبی برگزار شد، "سعید نی‌ریزی" با کسب بیشترین آرا به سمت ریاست این کمیسیون برگزیده شد.
در شصت و پنجمین اجلاس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی (ICID) در کشور کره جنوبی، نماینده ایران به‌عنوان رییس این کمیسیون جهانی برگزیده شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در بیست و دومین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی و شصت و پنجمین اجلاس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی که دیروز (شنبه 29 شهریورماه 93) در کره جنوبی برگزار شد، "سعید نی‌ریزی" با کسب بیشترین آرا به سمت ریاست این کمیسیون برگزیده شد.
به‌گفته "سیداسداله پرونداد اسدالهی" دبیرکل کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران، جمهوری اسلامی ایران نزدیک به 50 سال است که عضو کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی بوده و این نخستین‌بار است که به ریاست این نهاد بین‌المللی انتخاب می‌شود.
وی افزود: انتخاب دکتر سعید نی‌ریزی به‌عنوان نماینده کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران برای ریاست کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی (ICID)، موفقیت علمی بزرگی برای کشورمان محسوب می‌شود.
در شصت و پنجمین اجلاس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی (ICID)، مهندس "ستار محمودی" قائم‌مقام وزیر نیرو، مهندس "محمد حاج‌رسولی‌ها "مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، نمایندگان وزارت نیرو و کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران حضور داشتند.
پیش از این، ریاست این کمیسیون که هر سه سال یک بار انتخاب می‌شود را کشور چین برعهده داشت.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: fallah