بخش برق
1393/06/29 14:02:00
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرزی اعلام کرد:
آمادگی ایران برای بازسازی شبکه برق عراق
سال آینده نیروگاه‌های بهبهان و ماهشهر در استان خوزستان و نیروگاه دالاهو در کرمانشاه وارد مدار می‌شود که این طرح‌ها موجب می‌شود تامین برق عراق بهتر صورت گیرد و ما نیز مخالفتی با احداث خط جدید نداریم.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از آمادگی ایران برای بازسازی شبکه برق عراق خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "هوشنگ فلاحتیان" امروز (شنبه) در دیدار معاون وزیر برق، گفت: با آغاز کار وزیر جدید برق عراق، شاهد بهبود وضعیت تامین برق مردم این کشور و همچنین رفاه مردم هستیم.
وی افزود: ما برای تامین برق عراق در حد امکان به وظایف خود عمل می‌کنیم و در شش‌ماهه دوم سال که میزان مصرف داخلی ایران کاهش می‌یابد، صادرات را افزایش می‌دهیم.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای بهبود وضعیت تامین برق عراق دارای برنامه توسعه نیروگاه‌ها است، گفت: سال آینده نیروگاه‌های بهبهان و ماهشهر در استان خوزستان و نیروگاه دالاهو در کرمانشاه وارد مدار می‌شود که این طرح‌ها موجب می‌شود تامین برق عراق بهتر صورت گیرد و ما نیز مخالفتی با احداث خط جدید نداریم.
وی در پاسخ به درخواست معاون وزیر برق عراق برای کاهش تلفات شبکه برق عراق و بهینه‌سازی مصرف انرژی در این کشور، گفت: پیشنهاد می کنم که شبکه‌های توزیع و فوق توزیع به‌صورت علمی برای هر شهر طراحی شده و بازسازی شبکه‌ها براساس آن صورت گیرد.
وی تاکید کرد: اگر در توزیع تکیه بر شبکه 20 کیلوولت باشد، تلفات به‌شدت کاهش می‌یابد.
فلاحتیان تصریح کرد: کاهش طول شبکه فشار ضعیف و توسعه کابل زمینی موجب کاهش تلفات می‌شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر اینکه ما آمادگی داریم به‌صورت کلید در دست شبکه توزیع عراق را بازسازی کنیم، گفت: می‌توان در قالب قراردادهایی چند شهر به‌صورت پایلوت بازسازی شده و کنتورها از راه دور قرائت شوند و درصورت علاقه‌مندی چنین قراردادهایی توسعه یابند.
وی خاطرنشان کرد: اهمیت سامان‌دهی شبکه توزیع، فوق توزیع و انتقال از توسعه نیروگاه کمتر نیست و باید به آن توجه کرد.
  • خبرنگار: امیر منصوری
  • منتشر کننده: fallah