بخش آب و فاضلاب
1391/06/05 15:37:00
در چهارمین روز از هفته دولت صورت گرفت؛
آغاز عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در خرمشهر
فاز نخست این پروژه شامل 23 کیلومتر خط انتقال اصلی و 28 کیلومتر انشعاب ها و خطوط فرعی با اعتباری افزون بر 73 میلیارد ریال از محل فروش اوراق مشارکت اجرا می شود.

در چهارمین روز از هفته دولت (یکشنبه 5 شهریورماه جاری)، عملیات اجرایی فاز نخست طرح فاضلاب شهر خرمشهر از محل فروش اوراق مشارکت آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در آیین آغاز عملیات اجرایی فاضلاب خرمشهر، سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: ما وظیفه داریم به پاسداری از خون آن شهیدان در جهت اهداف آنان و اعتلای نظام جمهوری اسلامی گام برداریم.
"محمدعلی صنیعی نژاد" بهره برداری از فاز نخست تصفیه خانه آب خرمشهر را در سال 85، گام بزرگ آبفا برای تامین آب شرب و بهداشتی مردم این شهر عنوان و خاطر نشان کرد: اجرایی شدن طرح فاضلاب خرمشهر از محل فروش اوراق مشارکت، اتفاق مهم و بزرگ دیگری است که در این شهر انجام می شود.
وی افزود: در فاز نخست فروش اوراق مشارکت، دو هزار و 700 میلیارد ریال اوراق مشارکت به فروش رسید که اولویت نخست آبفای خوزستان اجرای شبکه فاضلاب شهرهای آبادان و خرمشهر انتخاب شد.
سرپرست شرکت آبفای خوزستان با بیان اینکه طرح فاضلاب خرمشهر یک کار ملی و فراسازمانی است و همکاری و همیاری سایر سازمان ها را می طلبد، در خصوص جزییات این طرح گفت: فاز نخست این پروژه شامل 23 کیلومتر خط انتقال اصلی و 28 کیلومتر انشعاب ها و خطوط فرعی با اعتباری افزون بر 73 میلیارد ریال از محل فروش اوراق مشارکت اجرا می شود.
وی اعتبار اختصاص داده شده به این پروژه ملی را معادل بودجه چهار سال گذشته خرمشهر در بخش فاضلاب اعلام کرد.
صنیعی نژاد با بیان اینکه در این طرح مناطق غفار نصیری، کوت شیخ و موسوی موسوی زیرپوشش قرار خواهند گرفت، هدف از اجرای پروژه فاضلاب خرمشهر را جمع آوری و دفع فاضلاب به روش پیشرفته و بهداشتی و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی عنوان کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح امکان بهره مندی 24 هزار نفر از مردم خرمشهر را از شبکه مدرن و استاندارد دفع فاضلاب فراهم می سازد.
سرپرست شرکت آبفای استان با بیان اینکه این طرح مناطق وسیعی از شهر را شامل می شود، از ساکنان این مناطق درخواست کرد: با صبر و تحمل و سعه صدر، خادمان خود در شرکت آبفا را تا پایان اجرای این طرح همراهی کنند.
وی با بیان اینکه اجرای فاز نخست، بخشی از طرح جامع فاضلاب شهر خرمشهر است، خاطرنشان کرد: جمع کل خطوط لوله گذاری در طرح جامع فاضلاب شهر خرمشهر 258 کیلومتر است که اجرای مابقی این طرح در فازهای بعدی عملیاتی می شود.
افق طرح جامع فاضلاب خرمشهر سال 1415 است و در افق طرح 332 هزار نفر جمعیت را زیرپوشش قرار خواهد داد.

  • خبرنگار: آمنه مهربان
  • منتشر کننده: fallah