بخش برق
1393/06/25 15:05:00
در دیدار معاون وزیر نیرو با معاون وزیر انرژی جمهوری آذربایجان عنوان شد؛
توسعه روابط برقی ایران و جمهوری آذربایجان
طی شش ماه آینده احداث خط انتقال پارس‌آباد به ایمیشلی به پایان می‌رسد و با اجرای آن، امکان تبادل برق بین ایران و جمهوری آذربایجان 600 مگاوات افزایش می‌یابد.
در دیدار معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با معاون وزیر انرژی جمهوری آذربایجان، بر توسعه روابط برقی دو کشور تاکید شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "هوشنگ فلاحتیان" در دیدار با همتای آذربایجانی خود، گفت: طی شش ماه آینده احداث خط انتقال پارس‌آباد به ایمیشلی به پایان می‌رسد و با اجرای آن، امکان تبادل برق بین ایران و جمهوری آذربایجان 600 مگاوات افزایش می‌یابد.
وی افزود: سرمایه‌گذاری سنگینی از سوی ایران و جمهوری آذربایجان برای احداث این خط انجام شده است که باید هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد.
وی اظهار داشت: مطلع شدیم که جمهوری آذربایجان تمایل دارد ظرفیت تولید برق و به‌دنبال آن صادرات خود به کشورهای هم‌جوار را افزایش دهد.
وی ادامه داد: ایران و جمهوری آذربایجان دو کشور دوست و برادر هستند و ما از قراردادهای بلندمدت برای تبادل برق با یکدیگر استقبال می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: اتصال شبکه ایران و جمهوری آذربایجان به پایداری شبکه برق دو کشور کمک می‌کند.
وی تاکید کرد: افزون‌بر این می‌توان نیروگاهی به ظرفیت 1000 مگاوات به‌صورت مشترک در خط مرزی احداث کرد تا دو کشور از منافع آن بهره‌مند شوند که این موضوع نیازمند بررسی و مطالعه است.
همچنین "ناطق عباس‌اف" معاون وزیر انرژی جمهوری آذربایجان گفت: همکاری‌های انرژی ایران و جمهوری آذربایجان به سال 1992 میلادی باز می‌گردد که از ایران بابت این همکاری‌ها بسیار متشکریم.
وی افزود: ادامه خط پارس‌آباد به ایمیشلی به بزرگ‌ترین نیروگاه حرارتی آذربایجان متصل می‌شود که حکایت از جدیت ما برای بهره‌برداری از این خط دارد.
وی خاطرنشان کرد: اگر هدف دو کشور قراردادهای بلندمدت و با حجم زیاد تبادل باشد، می‌توان نیروگاهی در مرز دو کشور احداث کرد.
  • خبرنگار: امیر منصوری
  • منتشر کننده: fallah