بخش انرژي
1393/06/25 15:05:00
در دیدار با معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی مطرح شد:
علاقه‌مندی آذربایجان برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های نو ایران
وزارت نیرو سیاستی مبنی‌بر ایجاد سالانه 1000 مگاوات انرژی بادی و خورشیدی دارد که ما برای تحقق این موضوع از سرمایه‌گذاری جمهوری آذربایجان استقبال می‌کنیم.
رییس آژانس انرژی‌های تجدیدپذیر جمهوری آذربایجان در دیدار با معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از علاقه‌مندی این کشور برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های نو ایران خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این دیدار که روز سه‌شنبه (امروز) در محل ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، گفت: ما آماده هستیم که هیات آذربایجانی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش زمین‌گرمایی و انرژی‌های تجدیدپذیر از سایت‌های بادی و زمین‌گرمایی ما دیدن کنند.
مهندس "هوشنگ فلاحتیان" افزود: وزارت نیرو سیاستی مبنی‌بر ایجاد سالانه 1000 مگاوات انرژی بادی و خورشیدی دارد که ما برای تحقق این موضوع از سرمایه‌گذاری جمهوری آذربایجان استقبال می‌کنیم.
وی اظهار داشت: ما از هر پیشنهادی جهت احیای دریاچه ارومیه استقبال می‌کنیم چراکه حیات دو کشور به دریای خزر و دریاچه ارومیه مربوط می‌شود.
همچنین "حکیم بدلف" رییس آژانس انرژی‌های تجدیدپذیر جمهوری آذربایجان، گفت: ما اطلاعات مختلفی درباره وضعیت اقلیمی ایران از مراجع آمریکایی و روسی دریافت کرده‌ایم و علاقه‌مند هستیم که در بخش انرژی‌های بادی در ایران سرمایه‌گذاری کنیم.
وی افزود: بسیار علاقه‌مندیم که درباره نیروگاه زمین‌‎گرمایی در ایران اطلاعاتی داشته و با تولیدکنندگان صنایع بادی و تجدیدپذیر مراوده‌های خود را افزایش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: ما برای مشارکت در طرح‌های تجدیدپذیر در ایران بسیار جدی هستیم و لازم است که پیش از آن اطلاعاتی درباره شرایط کار و قوانین در اختیارمان قرار گیرد.
  • خبرنگار: امیر منصوری
  • منتشر کننده: fallah