بخش انرژي
1393/06/05 13:31:00
مدیرکل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت نیرو مطرح کرد:
شناسایی ظرفیت‌های جدید در دهمین همایش بین‌المللی انرژِی
شرایط کشور به‌گونه‌ای است که اگر به اقتصاد انرژی توجه نشود و بدون توجه به مباحث اقتصادی، از آن استفاده کنیم، با چالش بیشتری مواجه می‌شویم و مباحث اقتصادی مربوط به تولید تا مصرف انرژی از مقوله‌های مهمی است که باید بدان توجه شود و مصرف‌کنندگان از قیمت تمام‌شده آن مطلع شوند.
مدیرکل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت نیرو گفت: برگزاری دهمین همایش بین‌المللی انرژی به شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادهای جدید انرژی کمک می‌کند.
دکتر "خلیل بانان علی‌عباسی" در حاشیه دهمین همایش بین‌المللی انرژی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بیان اینکه در این همایش‌ها با افراد و ایده‌های مختلف فعال در عرصه انرژی در سطح داخلی و جهانی آشنا می‌شویم و می‌توان این افراد را شناسایی کرد، افزود: دهمین همایش بین‌المللی انرژی بیشتر به مباحث کلان و اقتصاد انرژی می‌پردازد که در زمان کنونی لازمه بخش انرژی کشور است.
وی افزود: شرایط کشور به‌گونه‌ای است که اگر به اقتصاد انرژی توجه نشود و بدون توجه به مباحث اقتصادی، از آن استفاده کنیم، با چالش بیشتری مواجه می‌شویم و مباحث اقتصادی مربوط به تولید تا مصرف انرژی از مقوله‌های مهمی است که باید بدان توجه شود و مصرف‌کنندگان از قیمت تمام‌شده آن مطلع شوند.
وی با بیان اینکه بررسی مسایل مربوط به اقتصاد انرژی یکی از محورهای دهمین همایش بین‌المللی انرژی است، گفت: مقاله‌های پرشماری در این‌باره از کشورهای هند، بریتانیا، قبرس، سوئد، زلاندنو و لیتوانی تنها در یکی از نشست‌های برنامه‌ریزی شده ارایه می‌شود.
وی اظهار داشت: سیاست‌های مربوط به بخش انرژی، انرژی‌های پاک، روش‌های بهینه‌سازی انرژی از دیگر محورهای این همایش است.
وی با بیان اینکه این همایش در سطح بین‌المللی در ایران برگزار می‌شود، گفت: حضور متخصصان و مسئولان ارشد خارجی در بخش انرژی موجب انتقال تجارب یکدیگر و شنیدن حرف‌های دیگران در بخش انرژی می‌شود.
بانان استفاده از دستاوردهای این همایش را یکی از مزیت‌های آن عنوان کرد و گفت: در این همایش، بحث‌های جدیدی که کشور و جهان در حوزه انرژی به‌دنبال آن هستند، مطرح می‌شود که براساس آن می‌توان پتانسیل‌های جدید تولید انرژی را شناسایی کرد.
مدیرکل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت نیرو اظهار داشت: ما باید ظرفیت‌های کنونی کشورمان را در جهت کمک به مباحث مدیریت انرژی همچون مرکز ملی مدیریت انرژی شناسایی و از آنها استفاده کنیم.
دهمین همایش بین‌المللی انرژی که روز گذشته در محل پژوهشگاه نیرو گشایش یافت، امروز به کار خود پایان می‌دهد.
  • خبرنگار: امیر منصوری
  • منتشر کننده: fallah